Konkurs Wielkanocne symbole - Baranek

Konkurs Wielkanocne symbole - Baranek. Ogłaszamy konkurs plastyczny online! 

 

 

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej Baranka Wiekanocnego w dowolnej formie i technice. 

Jestesmy bardzo ciekawi waszych prac! Baranki rysowane, malowane a może wyklejane? Może ktoś zdecyduje się skonstruować Baranka? 

Pamietajcie, Baranek zostaje z Wami, do nas prześlijcie jego fotografię!  

Zdjęcie pracy i wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać na  gok_melgiew@wp.pl

Czekamy na Wasze prace do 22 marca 2021r. Zapoznajcie się z Regulaminem

Prace będą oceniane w następujących kategoriach:

  • przedszkolaki
  • uczniowie klas I-IV SP
  • uczniowie klas V-VIII SP
  • dorośli

                                         PODPOWIADAMY :) Możecie zaprosić do wspólnej zabawy domowików!  Jest to fantastyczna okazja aby wspólnie spędzić miło czas! 

 

Życzymy powodzenia!

XXV konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Ogłaszamy XXV Konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

I Gminny Konkurs Haftu i Szydełkowania

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi ogłasza I Gminny Konkurs Haftu i Szydełkowania. Czekamy na Wasze prace! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową - wyniki

Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi ogłasza Konkurs plastyczny na Najpięknieszą Kartkę Bożonarodzeniową. Czekamy na zdjęcia Waszych prac! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Dożynki Gminno-Parafialne w Mełgwi 2020

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie prac polowych i udane żniwa. W tym roku w związku z reżimem sanitarnym wprowadzonym przez pandemię, program święta plonów znacząco różnił się od tego z lat poprzednich. W deszczową niedzielę 23 sierpnia o godzinie 12:00  odprawiona została dziękczynna msza święta w Kościele Parafialnym w Mełgwi, na której zostały poświęcone wieńce, dary ołtarza oraz chleb upieczony z tegorocznego zboża. Podziękowaliśmy Bogu za plony, a także rolnikom, sadownikom, ogrodnikom, pszczelarzom i hodowcom - ludziom, dzięki którym znalazły się one na naszych stołach. 

Wystawa pokonkursowa Powiat Świdnicki w kadrze

W październiku 2020 r., z okazji XX-lecia powstania Powiatu Świdnickiego, Starostwo w Świdniku we współpracy z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną im. Anny Kamieńskiej w Świdniku ogłosiło I Konkurs fotograficzno-filmowy „Powiat Świdnicki w kadrze” pod hasłem: „Patrz oczyma, fotografuj sercem” (David duChemin). Zachęcamy do odwiedzenia wystawy pokonkursowej w Urzędzie Gminy Mełgiew (I piętro) oraz w holu Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi.

Kreatywna rodzinka #zostańwdomu – wyniki

Ogłaszamy wyniki Konkursu plastycznego z okazji Dnia Dziecka i Rodziny pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew pt. "Kreatywna rodzinka #zostańwdomu".

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu Kreatywna rodzinka #zostańwdomu

UWAGA: przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu plastycznego z okazji Dnia Dziecka i Rodziny pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew pt. "Kreatywna rodzinka #zostańwdomu". Na zdjęcia Waszych prac czekamy do 2 czerwca 2020 r. włącznie! 

Konkurs plastyczny Kreatywna rodzinka #zostańwdomu

W tym roku niestety nie spotkamy się z Wami na Dniach Mełgwi i Gminnym Dniu Dziecka i Rodziny. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa, która pokrzyżowała wiele planów, w tym nasz kalendarz imprez. Niemniej jednak, z przyjemnością zapraszamy Was do udziału w rodzinnym Konkursie plastycznym z okazji Dnia Dziecka i Rodziny pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew pt. "Kreatywna rodzinka #zostańwdomu"!

Zapraszamy po odbiór nagród za wielkanocne konkursy plastyczne

Ze względu na stan epidemiczny ogłoszony w całym kraju, prosimy Laureatów o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu odbioru nagrody i zachowanie  rygorów sanitarnych podczas wizyty w GOK (obowiązkowe maseczka i rękawiczki).

Wyniki wielkanocnych konkursów plastycznych

Mimo trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się wszycy w związku z epidemią koronawirusa, nie zabrakło w nas optymistycznego podejścia do życia.  Dowodem na to są prace, jakie dotarły do nas na wielkanocne konkursy plastyczne. Z przyjemnością przedstawiamy Wam Laureatów!

Zmiana formy wielkanocnych konkursów plastycznych

Wszyscy zmagamy się ze skutkami i wpływem epidemii COVID-19 na nasze życie codzienne, pracę i zainteresowania. W związku z tym postanowiliśmy zmienić formę wielkanocnych konkursów plastycznych i rezygnujemy z osobistego składania pisanek i palm w GOK. Zamiast tego czekamy na zdjęcia Waszych prac!

Święto Kobiet w Gminie Mełgiew

Z okazji Dnia Kobiet w niedzielę 08.03.2020 r. o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK w Mełgwi odbył się okolicznościowy koncert zespołu BeFolk. Życzenia Paniom złożyli Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik, Przewodniczący Rady Gminy Mełgiew Janusz Zbigniew Oleszek oraz Kierownik GOK Teresa Adamiec.

Wielkanocne konkursy plastyczne 2020

Tradycje wielkanocne to jedne z najpiękniejszych w naszej kulturze. Okres Świąt Wielkanocnych to czas robienia palm wielkanocnych, malowanie pisanek, siania owsa, i rzeżuchy. Aby podtrzymać te tradycje Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zorganizował  konkursy plastyczne: "XXIV Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną" oraz "Konkurs z Jajem, czyli moja pisanka".

Bal karnawałowy 2020 za nami

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi z myślą o najmłodszych zorganizował w sobotę 22.02.2020 r. bal karnawałowy. Zabawa została przygotowana i przeprowadzona przez animatorów GOK-u.

Bal karnawałowy – zaproszenie

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi z myślą o najmłodszych organizuje w sobotę 22.02.2020 r. o godz. 12:00 bal karnawałowy. Zapraszamy Dzieci z Rodzicami do wspólnej zabawy!

Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych – wyniki

Za nami jubileuszowy, 20. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Wzięło w nim udział 173 uczestników, 23 podmioty wykonawcze - zespoły, duety, soliści, chóry i grupy wokalno-instrumentalne. Z przyjemnością prezentujemy Wam jego wyniki!

20. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych - zaproszenie

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zaprasza na 20. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 6 lutego 2020 r. Rozpoczęcie przeglądu planujemy na godzinę 10:00.

VIII Noworoczny Koncert Kolęd z kolędą na ustach i sercem na ręku!

Okres świąteczno-noworoczny to wyjątkowy czas, kiedy w wielu polskich domach śpiewa się kolędy. Po świątecznej przerwie oraz sylwestrowej zabawie mieszkańcy Gminy Mełgiew wspólnie z lokalnymi zespołami działającymi przy GOK oraz zaproszonymi gośćmi mogli usłyszeć i zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Tradycyjnie, koncert jest łączony z charytatywnym kiermaszem ciast zorganizowanym przez Koło Seniora Numer 1 w Mełgwi. W tym roku dołączyło do niego Koło Gospodyń Wiejskich "Sąsiedzki Krępiec".

Zaproszenie na 8. Noworoczny Koncert Kolęd

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Mełgiew wraz z przyjaciółmi i znajomymi na coroczny koncert kolęd w naszym ośrodku, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku o godz. 13:00.

Wręczenie nagród za świąteczny konkurs plastyczny

W Mikołajki, tj. 6 grudnia 2019 r., w GOK w Mełgwi odbyła się uroczystość wręczenia nagród za Konkurs Plastyczny "Boże Narodzenie w sztuce ludowej". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej rozstrzygnięty!

W dniu 2 grudnia 2019 r. w GOK w Mełgwi został rozstrzygnięty tradycyjny konkurs plastyczny o  tematyce świątecznej.

Bajkowe Andrzejki

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi 27 listopada 2019 r. zorganizował dla dzieci i młodzieży zabawę andrzejkową. W ten wieczór każdy mógł sobie powróżyć! Nie zabrakło tradycyjnego przekłuwania igłą serca z imionami przyszłych sympatii, sprawdzenia co kryją tajemnicze kubeczki, a także losowania kolorów i odczytywania ich znaczenia. Uczestnicy zabawy usłyszeli od czarownicy dobre rady i ostrzeżenia dotyczące najbliższej przyszłości.

Andrzejki 2019 - zaproszenie

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zaprasza na spotkanie wypełnione wróżbami, magią i tańcem. Andrzejki dla dzieci i młodzieży odbędą się w środę 27 listopada w godz. 16:30-18:00 (sala widowiskowa).

Wyniki 8. Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej

W 8. edycji Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej wzięło udział 200 osób z całej Gminy Mełgiew. Celem wydarzenia było propagowanie wśród uczestników postaw  patriotycznych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej inspirowanej historią i sztuką. Przegląd wpisał się również w gminne obchody Święta Niepodległości.

Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w sztuce ludowej

Aby pobudzić aktywność artystyczną dzieci, młodzieży i dorosłych, inspirować do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych, a przede wszystkim kultywować tradycje świąteczne w rodzinnej atmosferze, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi przygotował konkurs plastyczny o tematyce świątecznej. Tym razem prym będą wiodły bożonarodzeniowe witraże z bibuły!

Zaproszenie na 8. Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Mełgiew w wieku od juniora do seniora do udziału w przeglądzie piosenki patriotycznej, który odbędzie się w dniu 7 listopada 2019 roku. Szczegóły w rozwinięciu.

Gminny Dzień Sportu po raz trzeci!

Dobra zabawa i sportowa rywalizacja towarzyszyły 3. Gminnemu Dniu Sportu, który odbył się w sobotę 22.06.2019 roku na terenie amfiteatru w Mełgwi. Wakacje rozpoczęliśmy w duchu fair play z zawodnikami z GSKS "Płomień Minkowice", Żakami i Trampkarzami z LKS Perła Progres Mełgiew oraz Mażoretkami z GOK.

Dzień Sportu 2019

Sportowe święto w naszej gminie wystartuje już po raz trzeci! Wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu pojawi się już w pierwszy weekend wakacji – 22.06.2019 r. Zapraszamy na Gminny Dzień Sportu!

Młodzi artyści zaśpiewali na całą gminę!

We wtorek 28.05.2019 r. w artystyczne szranki stanęli wokaliści z GOK Mełgiew oraz ze szkół i przedszkoli Gminy Mełgiew. Ich występy oceniali Teresa Adamiec Kierownik GOK, Marek Augustyniak - instruktor muzyczny GOK oraz Renata Smolińska, nauczyciel. Wśród licznie przybyłej publiczności gościliśmy Wójt Gminy Mełgiew Magdalenę Wójcik, która uroczyście otworzyła 26. Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Zapraszamy na jego krótkie podsumowanie.

Laureaci 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu! Protokół Komisji Konkursowej jest dostepny do pobrania w rozwinięciu.

5. Festiwal Tańca Nowoczesnego odwołany

Z przykrością informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne 5. Festiwal Tańca Nowoczesnego o Puchar Wójta Gminy Mełgiew zostaje ODWOŁANY. 

Zmiana terminu 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Informujemy, że uległ zmianie termin 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Przegląd odbędzie się we wtorek 28 maja 2019 roku o godz. 10:00 w sali widowiskowej GOK.

5. Festiwal Tańca Nowoczesnego

Ogłaszamy kolejną edycję wyjątkowego tanecznego wydarzenia, jakie odbędzie się w Mełgwi w dniu 18 maja 2019 roku – zapraszamy na 5. Festiwal Tańca Nowoczesnego pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew.

Wielkanocne Konkursy Plastyczne rozstrzygnięte!

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 roku, uczestniczyliśmy w tradycyjnej procesji z palmami. Najpiękniejsze były te ręcznie wykonane przez uczestników 23. Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Uczestnikom zarówno tego, jak i drugiego konkursu świątecznego – "Pocztówkowe inspiracje" – zostały tego dnia wręczone nagrody.

Ogłoszenie wyników wielkanocnych konkursów plastycznych

Tradycje wielkanocne to jedne z najpiękniejszych w naszej kulturze. To czas robienia palm wielkanocnych, siania rzeżuchy, malowania pisanek i wysyłania kartek z życzeniami do rodziny i przyjaciół. Aby podtrzymać te tradycje, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zorganizował dwa konkursy plastyczne: na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną i "Pocztówkowe inspiracje".

19. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbyła się 19. edycja Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. To wydarzenie, łączące piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji, na stałe wpisało się w kalendarz imprez GOK Mełgiew.

Konkurs na Wielkanocną figurkę baranka lub zajączka

Regulamin konkursu na Wielkanocną figurkę baranka lub zajączka zajduje się TUTAJ

Regulamin konkursu PDF: Regulamin_konkursu_plastycznego_na_figurkę_baranka_zajączka

Karta zgłoszenia do konkursu: TUTAJ

Karta zgłoszenia PDF:TUTAJ

 

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Regulamin konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zajduje się TUTAJ

Regulamin konkursu PDF : Regulamin konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Karta zgłoszenia do konkursu (odt) : TUTAJ

Karta zgłoszenia PDF:Karta zgłoszenia do konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

XVII Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołow Kolędniczych

Już 25 stycznia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbędzie się kolejna edycja Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Po raz osiemnasty będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze pieśni i piosenki bożonarodzeniowe w wykonaniu mieszkańców naszej gminy. Kto przygotuje najlepszą aranżację kolędy, czyje wykonanie pieśni będzie najpiękniejsze? A może ktoś oczaruje widownię magicznymi Jasełkami? Na Wasze zgłoszenia czekamy do 19 stycznia 2018 roku!

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie XVIII Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który jest dostępny jest TUTAJ

Karta zgłoszeniowa znajduje się TUTAJ 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kolędniczych zmagań!

Konkurs - Moja ozdoba choinkowa

Regulamin konkursu "Moja ozdoba choinkowa"znajduje się TUTAJ

Regulamin PDF : Regulamin_konkursu_Moja_ozdoba_choinkowa_pdf

 

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2017

Konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku- Dożynki 2017

Regulamin konkursu znajduje się poniżej:

Regulamin_konkursu_pieczenia_chleba_GOK_dożynki_2017.pdf

III Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Wójta Gminy

Za nami  III Festiwal Tańca Nowoczesnego, zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją!

Dnia 17 czerwca 2017 roku w Amfiteatrze w Mełgwi odbyła się III edycja Festiwalu Tańca Nowoczesnego pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew, Ryszarda Podlodowskiego. W festiwalu wzięli udział reprezentanci z  siedmiu placówek: Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk w Dominowie, Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku, Spółdzielczego Domu Kultury w Świdniku, Przedszkola nr 3 im. Jana Brzechwy w Świdniku, Szkoły Podstawowej nr 31 w Lublinie oraz Spółdzielczego Domu Kultury „Ruta” z Lublina.

Uczestników festiwalu, ich opiekunów, instruktorów oraz zgromadzonych gości powitali organizatorzy Z-ca Wójta Gminy Mełgiew Elżbieta Korbus,  Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi Teresa Adamiec oraz instruktorzy GOK-u Anna Łakota i Agnieszka Wąsik.

W tym roku dzieci i młodzież przygotowały układy taneczne z disco, jazzu oraz hip-hop’u. Imprezę otworzył występ grupy Mażoretek z Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, którą przygotowała instruktor Elżbieta Małgorzata Michalczuk. W sumie na scenie Amfiteatru w Mełgwi przedstawionych zostało trzydzieści siedem prezentacji tanecznych, przygotowanych przez 350 uczestników! Występy dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć.

Zachwycająca podczas festiwalu była nie tylko dbałość o szczegóły układów i piękne, barwne stroje tancerzy. Doceniony został również wkład instruktorek, które przez cały rok szkolny ciężko pracowały ze swoimi grupami. Należą im się gratulacje i brawa, a są to: Anna Łakota, Agnieszka Wąsik, Elżbieta Małgorzata Michalczuk, Edyta Socha oraz Agnieszka Górna. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ich pracy włożonej w przygotowanie tak pięknych i skomplikowanych układów tanecznych.

Na zakończenie uczestnicy oraz ich instruktorzy otrzymali z rąk Z-ca Wójta Gminy Mełgiew Elżbiety Korbus oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi Teresy Adamiec okolicznościowe statuetki i dyplomy.

Mimo, że przez cały dzień było zimno i pochmurnie, a deszcz „wisiał” w powietrzu, to pogoda utrzymała się do końca festiwalu. Zaczęło padać dopiero po oficjalnym zakończeniu imprezy.

Wszystko co dobre szybko się kończy, jednak mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu się spotkamy na kolejnym roztańczonym festiwalu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zespołom i solistom oraz życzymy dalszych sukcesów!

VI Gminnyy Przegląd Piosenki Patriotycznej

REGULAMIN_VI_GMINNY_PRZEGLĄD_PIOSENKI_PATRIOTYCZNEJ_2017.doc

KARTA ZGŁOSZENIA NA VI GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.doc

LISTA_UCZESTNIKÓW_VI_GMINNEGO_PRZEGLĄDU_PIOSENKI_PATRIOTYCZNEJ.docx

PROTOKÓŁ_Z _VI_GMINNEGO _PRZEGLĄDU_PIOSENKI_PATRIOTYCZNEJ_27.04.2017.doc

VI Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

„Ocalić od zapomnienia - pod takim hasłem 27 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się VI Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej - impreza kulturalna kierowana do dzieci i młodzieży  gminnych placówek oświatowych. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z tego wydarzenia  

Magiczna scenografia, mnóstwo bajkowych postaci i tańca – tak w skrócie wyglądał tegoroczny bal karnawałowy. Niedzielne popołudnie 3 lutego, sala widowiskowa GOK Mełgiew – Bal karnawałowy dla dzieci to kolejna cykliczna impreza, która już na stałe zagościła w naszym ośrodku. Nie wyobrażamy sobie, aby w czasie karnawału zabrakło wspólnej zabawy!

XVII Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek, Jasełek 13.01.2017

Noworoczny Koncert Kolęd "Kolędujmy Małemu..." za nami! Cóż to było za kolędowanie! W niedzielne popołudnie 20 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi zgromadzili się kolędnicy i pasjonaci kolędowania z naszej i okolicznych gmin. 

Bal karnawałowy 2019 - zaproszenie

 

Już 3 lutego o godzinie 14:00 odbędzie się bal karnawałowy, na który zapraszamy dzieci i młodzież z naszej gminy. Wstęp wolny, bez zapisów. Mile widziane bajkowe przebrania! 

Kalendarz wydarzeń

Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.