Bal karnawałowy – zaproszenie

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi z myślą o najmłodszych organizuje w sobotę 22.02.2020 r. o godz. 12:00 bal karnawałowy. Zapraszamy Dzieci z Rodzicami do wspólnej zabawy!

Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych – wyniki

Za nami jubileuszowy, 20. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Wzięło w nim udział 173 uczestników, 23 podmioty wykonawcze - zespoły, duety, soliści, chóry i grupy wokalno-instrumentalne. Z przyjemnością prezentujemy Wam jego wyniki!

20. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych - zaproszenie

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zaprasza na 20. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 6 lutego 2020 r. Rozpoczęcie przeglądu planujemy na godzinę 10:00.

VIII Noworoczny Koncert Kolęd z kolędą na ustach i sercem na ręku!

Okres świąteczno-noworoczny to wyjątkowy czas, kiedy w wielu polskich domach śpiewa się kolędy. Po świątecznej przerwie oraz sylwestrowej zabawie mieszkańcy Gminy Mełgiew wspólnie z lokalnymi zespołami działającymi przy GOK oraz zaproszonymi gośćmi mogli usłyszeć i zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Tradycyjnie, koncert jest łączony z charytatywnym kiermaszem ciast zorganizowanym przez Koło Seniora Numer 1 w Mełgwi. W tym roku dołączyło do niego Koło Gospodyń Wiejskich "Sąsiedzki Krępiec".

Zaproszenie na 8. Noworoczny Koncert Kolęd

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Mełgiew wraz z przyjaciółmi i znajomymi na coroczny koncert kolęd w naszym ośrodku, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku o godz. 13:00.

Wręczenie nagród za świąteczny konkurs plastyczny

W Mikołajki, tj. 6 grudnia 2019 r., w GOK w Mełgwi odbyła się uroczystość wręczenia nagród za Konkurs Plastyczny "Boże Narodzenie w sztuce ludowej". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej rozstrzygnięty!

W dniu 2 grudnia 2019 r. w GOK w Mełgwi został rozstrzygnięty tradycyjny konkurs plastyczny o  tematyce świątecznej.

Bajkowe Andrzejki

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi 27 listopada 2019 r. zorganizował dla dzieci i młodzieży zabawę andrzejkową. W ten wieczór każdy mógł sobie powróżyć! Nie zabrakło tradycyjnego przekłuwania igłą serca z imionami przyszłych sympatii, sprawdzenia co kryją tajemnicze kubeczki, a także losowania kolorów i odczytywania ich znaczenia. Uczestnicy zabawy usłyszeli od czarownicy dobre rady i ostrzeżenia dotyczące najbliższej przyszłości.

Andrzejki 2019 - zaproszenie

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zaprasza na spotkanie wypełnione wróżbami, magią i tańcem. Andrzejki dla dzieci i młodzieży odbędą się w środę 27 listopada w godz. 16:30-18:00 (sala widowiskowa).

Wyniki 8. Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej

W 8. edycji Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej wzięło udział 200 osób z całej Gminy Mełgiew. Celem wydarzenia było propagowanie wśród uczestników postaw  patriotycznych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej inspirowanej historią i sztuką. Przegląd wpisał się również w gminne obchody Święta Niepodległości.

Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w sztuce ludowej

Aby pobudzić aktywność artystyczną dzieci, młodzieży i dorosłych, inspirować do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych, a przede wszystkim kultywować tradycje świąteczne w rodzinnej atmosferze, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi przygotował konkurs plastyczny o tematyce świątecznej. Tym razem prym będą wiodły bożonarodzeniowe witraże z bibuły!

Zaproszenie na 8. Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Mełgiew w wieku od juniora do seniora do udziału w przeglądzie piosenki patriotycznej, który odbędzie się w dniu 7 listopada 2019 roku. Szczegóły w rozwinięciu.

Gminny Dzień Sportu po raz trzeci!

Dobra zabawa i sportowa rywalizacja towarzyszyły 3. Gminnemu Dniu Sportu, który odbył się w sobotę 22.06.2019 roku na terenie amfiteatru w Mełgwi. Wakacje rozpoczęliśmy w duchu fair play z zawodnikami z GSKS "Płomień Minkowice", Żakami i Trampkarzami z LKS Perła Progres Mełgiew oraz Mażoretkami z GOK.

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska już w najbliższą sobotę! Na festyn z tej okazji zaprasza OSP Krępiec. Szczegółowy program w rozwinięciu.

Dzień Sportu 2019

Sportowe święto w naszej gminie wystartuje już po raz trzeci! Wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu pojawi się już w pierwszy weekend wakacji – 22.06.2019 r. Zapraszamy na Gminny Dzień Sportu!

Młodzi artyści zaśpiewali na całą gminę!

We wtorek 28.05.2019 r. w artystyczne szranki stanęli wokaliści z GOK Mełgiew oraz ze szkół i przedszkoli Gminy Mełgiew. Ich występy oceniali Teresa Adamiec Kierownik GOK, Marek Augustyniak - instruktor muzyczny GOK oraz Renata Smolińska, nauczyciel. Wśród licznie przybyłej publiczności gościliśmy Wójt Gminy Mełgiew Magdalenę Wójcik, która uroczyście otworzyła 26. Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Zapraszamy na jego krótkie podsumowanie.

Laureaci 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu! Protokół Komisji Konkursowej jest dostepny do pobrania w rozwinięciu.

5. Festiwal Tańca Nowoczesnego odwołany

Z przykrością informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne 5. Festiwal Tańca Nowoczesnego o Puchar Wójta Gminy Mełgiew zostaje ODWOŁANY. 

Zmiana terminu 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Informujemy, że uległ zmianie termin 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Przegląd odbędzie się we wtorek 28 maja 2019 roku o godz. 10:00 w sali widowiskowej GOK.

5. Festiwal Tańca Nowoczesnego

Ogłaszamy kolejną edycję wyjątkowego tanecznego wydarzenia, jakie odbędzie się w Mełgwi w dniu 18 maja 2019 roku – zapraszamy na 5. Festiwal Tańca Nowoczesnego pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew.

Wielkanocne Konkursy Plastyczne rozstrzygnięte!

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 roku, uczestniczyliśmy w tradycyjnej procesji z palmami. Najpiękniejsze były te ręcznie wykonane przez uczestników 23. Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Uczestnikom zarówno tego, jak i drugiego konkursu świątecznego – "Pocztówkowe inspiracje" – zostały tego dnia wręczone nagrody.

Ogłoszenie wyników wielkanocnych konkursów plastycznych

Tradycje wielkanocne to jedne z najpiękniejszych w naszej kulturze. To czas robienia palm wielkanocnych, siania rzeżuchy, malowania pisanek i wysyłania kartek z życzeniami do rodziny i przyjaciół. Aby podtrzymać te tradycje, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zorganizował dwa konkursy plastyczne: na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną i "Pocztówkowe inspiracje".

19. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbyła się 19. edycja Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. To wydarzenie, łączące piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji, na stałe wpisało się w kalendarz imprez GOK Mełgiew.

Konkurs na Wielkanocną figurkę baranka lub zajączka

Regulamin konkursu na Wielkanocną figurkę baranka lub zajączka zajduje się TUTAJ

Regulamin konkursu PDF: Regulamin_konkursu_plastycznego_na_figurkę_baranka_zajączka

Karta zgłoszenia do konkursu: TUTAJ

Karta zgłoszenia PDF:TUTAJ

 

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Regulamin konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną zajduje się TUTAJ

Regulamin konkursu PDF : Regulamin konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Karta zgłoszenia do konkursu (odt) : TUTAJ

Karta zgłoszenia PDF:Karta zgłoszenia do konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

XVII Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołow Kolędniczych

Już 25 stycznia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbędzie się kolejna edycja Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Po raz osiemnasty będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze pieśni i piosenki bożonarodzeniowe w wykonaniu mieszkańców naszej gminy. Kto przygotuje najlepszą aranżację kolędy, czyje wykonanie pieśni będzie najpiękniejsze? A może ktoś oczaruje widownię magicznymi Jasełkami? Na Wasze zgłoszenia czekamy do 19 stycznia 2018 roku!

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie XVIII Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który jest dostępny jest TUTAJ

Karta zgłoszeniowa znajduje się TUTAJ 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kolędniczych zmagań!

Konkurs - Moja ozdoba choinkowa

Regulamin konkursu "Moja ozdoba choinkowa"znajduje się TUTAJ

Regulamin PDF : Regulamin_konkursu_Moja_ozdoba_choinkowa_pdf

 

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2017

Konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku- Dożynki 2017

Regulamin konkursu znajduje się poniżej:

Regulamin_konkursu_pieczenia_chleba_GOK_dożynki_2017.pdf

III Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Wójta Gminy

Za nami  III Festiwal Tańca Nowoczesnego, zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją!

Dnia 17 czerwca 2017 roku w Amfiteatrze w Mełgwi odbyła się III edycja Festiwalu Tańca Nowoczesnego pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew, Ryszarda Podlodowskiego. W festiwalu wzięli udział reprezentanci z  siedmiu placówek: Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk w Dominowie, Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku, Spółdzielczego Domu Kultury w Świdniku, Przedszkola nr 3 im. Jana Brzechwy w Świdniku, Szkoły Podstawowej nr 31 w Lublinie oraz Spółdzielczego Domu Kultury „Ruta” z Lublina.

Uczestników festiwalu, ich opiekunów, instruktorów oraz zgromadzonych gości powitali organizatorzy Z-ca Wójta Gminy Mełgiew Elżbieta Korbus,  Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi Teresa Adamiec oraz instruktorzy GOK-u Anna Łakota i Agnieszka Wąsik.

W tym roku dzieci i młodzież przygotowały układy taneczne z disco, jazzu oraz hip-hop’u. Imprezę otworzył występ grupy Mażoretek z Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, którą przygotowała instruktor Elżbieta Małgorzata Michalczuk. W sumie na scenie Amfiteatru w Mełgwi przedstawionych zostało trzydzieści siedem prezentacji tanecznych, przygotowanych przez 350 uczestników! Występy dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć.

Zachwycająca podczas festiwalu była nie tylko dbałość o szczegóły układów i piękne, barwne stroje tancerzy. Doceniony został również wkład instruktorek, które przez cały rok szkolny ciężko pracowały ze swoimi grupami. Należą im się gratulacje i brawa, a są to: Anna Łakota, Agnieszka Wąsik, Elżbieta Małgorzata Michalczuk, Edyta Socha oraz Agnieszka Górna. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ich pracy włożonej w przygotowanie tak pięknych i skomplikowanych układów tanecznych.

Na zakończenie uczestnicy oraz ich instruktorzy otrzymali z rąk Z-ca Wójta Gminy Mełgiew Elżbiety Korbus oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi Teresy Adamiec okolicznościowe statuetki i dyplomy.

Mimo, że przez cały dzień było zimno i pochmurnie, a deszcz „wisiał” w powietrzu, to pogoda utrzymała się do końca festiwalu. Zaczęło padać dopiero po oficjalnym zakończeniu imprezy.

Wszystko co dobre szybko się kończy, jednak mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu się spotkamy na kolejnym roztańczonym festiwalu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zespołom i solistom oraz życzymy dalszych sukcesów!

VI Gminnyy Przegląd Piosenki Patriotycznej

REGULAMIN_VI_GMINNY_PRZEGLĄD_PIOSENKI_PATRIOTYCZNEJ_2017.doc

KARTA ZGŁOSZENIA NA VI GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.doc

LISTA_UCZESTNIKÓW_VI_GMINNEGO_PRZEGLĄDU_PIOSENKI_PATRIOTYCZNEJ.docx

PROTOKÓŁ_Z _VI_GMINNEGO _PRZEGLĄDU_PIOSENKI_PATRIOTYCZNEJ_27.04.2017.doc

VI Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

„Ocalić od zapomnienia - pod takim hasłem 27 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się VI Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej - impreza kulturalna kierowana do dzieci i młodzieży  gminnych placówek oświatowych. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z tego wydarzenia  

Magiczna scenografia, mnóstwo bajkowych postaci i tańca – tak w skrócie wyglądał tegoroczny bal karnawałowy. Niedzielne popołudnie 3 lutego, sala widowiskowa GOK Mełgiew – Bal karnawałowy dla dzieci to kolejna cykliczna impreza, która już na stałe zagościła w naszym ośrodku. Nie wyobrażamy sobie, aby w czasie karnawału zabrakło wspólnej zabawy!

XVII Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek, Jasełek 13.01.2017

Noworoczny Koncert Kolęd "Kolędujmy Małemu..." za nami! Cóż to było za kolędowanie! W niedzielne popołudnie 20 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi zgromadzili się kolędnicy i pasjonaci kolędowania z naszej i okolicznych gmin. 

Bal karnawałowy 2019 - zaproszenie

 

Już 3 lutego o godzinie 14:00 odbędzie się bal karnawałowy, na który zapraszamy dzieci i młodzież z naszej gminy. Wstęp wolny, bez zapisów. Mile widziane bajkowe przebrania! 

Kalendarz wydarzeń

Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.