Wozy bojowe dla jednostek OSP RP z Minkowic i Dominowa

Uroczyste przekazanie wozów bojowych dla jednostek OSP RP z Gminy Mełgiew odbyło się 8 października 2019 r. na parkingu przy Urzędzie Gminy Mełgiew.

Kulturalny rozkład jazdy na 2020 rok! Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez, jakie zaplanowaliśmy dla Was na przyszły rok.

Ruszają zapisy na plastykę!

Sekcja plastyczna dla dzieci i młodzieży powraca do oferty naszego ośrodka! Zajęcia ruszają 9 października.

Życie chorym - radość potrzebującym!

Życie ludzkie jest darem bezcennym. To, czy w razie tragedii, nieszczęścia i choroby możemy być pewni, że otrzymamy wsparcie i pomoc od drugiego człowieka, zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Nie możemy przejść obojętnie obok potrzebującego. Dostrzegając wokół siebie innych, krwiodawcy z Klubu HDK-PCK im. bł.ks. Jerzego Popiełuszki przy " PZL-Świdnik" S.A. już od 46 lat niosą pomoc potrzebującym. Dar życia w postaci oddanych blisko 19.500 litrów krwi, niezastąpionego leku, dał możliwość przeprowadzenia dziesiątek tysięcy zabiegów operacyjnych ratujących życie. Krwiodawcy z "PZL-Świdnik" S.A. widzą również potrzebę dawania radości rodzinom wielodzietnym, a w szczególności dzieciom z Domów Dziecka. 

Zaproszenie na 8. Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Mełgiew w wieku od juniora do seniora do udziału w przeglądzie piosenki patriotycznej, który odbędzie się w dniu 7 listopada 2019 roku. Szczegóły w rozwinięciu.

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach. Regulamin i deklaracja są dostępne w zakładce "Do pobrania".

Dożynki 2019 - relacja

Zachęcamy zapoznania się z relacją i fotogalerią z Dożynek Powiatu Świdnickiego, które odbyły się 08.09.2019 r. w Mełgwi.

Sekcja taneczna - spotkanie organizacyjne

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziecięcej i młodzieżowej sekcji tanecznej oraz zajęcia pokazowe w poniedziałek, 16 września 2019 r. na godz. 16:00. 

Zapisy na sezon artystyczny 2019/2020

Już za kilka chwil rozpoczynamy nowy sezon artystyczny amatorskich zespołów działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi. Zajęcia trwają przez cały rok szkolny od września do czerwca. Deklaracje uczestnictwa w wybranych sekcjach na kolejny sezon możecie składać od 16 września. 

Gmina Mełgiew przyjazna krwiodawcom

„Nie przyszliśmy na świat, aby żyć dzięki ludziom, ale aby ludzie żyli dzięki nam”- to Honorowi Dawcy Krwi. W tym jednym zdaniu zawarte jest wszystko, co może zrobić człowiek, gdy życie drugiego jest zagrożone: podzielić się cząstką siebie - swoją krwią i szpikiem kostnym. To właśnie robią honorowi krwiodawcy, kierujący się zasadą, że krew nie ma granic, wyłączności ani ceny. Jest to dar humanitarny i bezinteresowny. Wykluczają też cele polityczne, wyznaniowe i narodowościowe. Wszyscy są równi bez względu na kolor skóry, wiarę i pochodzenie. Jedynym celem honorowych krwiodawców jest ratowanie życia. Nie robią tego dla poklasku, chwały i pieniędzy. Jest to dar z serca płynący i ratujacy życie. Radością jest dla nich fakt, że uratowana osoba dzięki ich krwi żyje i może osobiście podziękować. Największą radością jest uśmiech  dziecka wracającego do zdrowia. To wyciska łzy szczęścia i chwyta za serce, ta pewność, że kolejne życie zostało uratowane.

Dożynki Powiatu Świdnickiego w Mełgwi

W tym roku pragniemy Was serdecznie zaprosić na Dożynki Powiatu Świdnickiego! Rolnicy ze wszystkich gmin naszego powiatu będą dziękować za szczęśliwe zakończenie żniw już 8 września 2019 roku. W gminie Mełgiew na rolników i gości czeka wspólne świętowanie i dobra zabawa! Podczas imprezy Szkoła Podstawowa w Jackowie będzie prowadzić charytatywną zbiórkę pieniędzy na rzecz ciężko chorego ucznia tej placówki. Szczegółowe informacje w rozwinięciu.

Zapisy na naukę gry

Otwieramy sezon artystyczny 2019/2020. Zachęcamy do udziału w sekcjach muzycznych naszego ośrodka. Poszukujemy chętnych do nauki gry na jednym z instrumentów: gitara, keyboard, perkusja. Szczegóły w rozwinięciu.

Robotyka z Artystyką

W poniedziałek 16 września br. o godz. 17:00 zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w zajęciach z robotyki dla dzieci i młodzieży w sezonie 2019/2020 na spotkanie organizacyjne.

Mełgiew – kolejny przystanek na trasie krwiodawstwa

Każda kropla jest cenna! Dawców brakuje na terenie całego kraju, dlatego wsparcie jest potrzebne z każdej możliwej strony. Zachęcamy do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 25.08.2019 r. w godz. 9:00 – 14:00 w budynku Urzędu Gminy Mełgiew

Wakacyjne godziny otwarcia

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi informuje, że w okresie letnim (lipiec-sierpień) ulegają zmianie godziny otwarcia. GOK będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Gminny Dzień Sportu po raz trzeci!

Dobra zabawa i sportowa rywalizacja towarzyszyły 3. Gminnemu Dniu Sportu, który odbył się w sobotę 22.06.2019 roku na terenie amfiteatru w Mełgwi. Wakacje rozpoczęliśmy w duchu fair play z zawodnikami z GSKS "Płomień Minkowice", Żakami i Trampkarzami z LKS Perła Progres Mełgiew oraz Mażoretkami z GOK.

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska już w najbliższą sobotę! Na festyn z tej okazji zaprasza OSP Krępiec. Szczegółowy program w rozwinięciu.

Dzień Sportu 2019

Sportowe święto w naszej gminie wystartuje już po raz trzeci! Wiele możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu pojawi się już w pierwszy weekend wakacji – 22.06.2019 r. Zapraszamy na Gminny Dzień Sportu!

Dni Mełgwi 2019 za nami!

Dni Mełgwi rozpoczęły się w niedzielę 02.06.2019r. festynem,a zabawę kontynuowaliśmy w poniedziałek, 03.06.2019 r. w Gminny Dzień Dziecka i Rodziny. Słoneczna, upalna pogoda nie przeszkodziła przybyłym na imprezy uczestnikom w doskonałej zabawie!
 

Młodzi artyści zaśpiewali na całą gminę!

We wtorek 28.05.2019 r. w artystyczne szranki stanęli wokaliści z GOK Mełgiew oraz ze szkół i przedszkoli Gminy Mełgiew. Ich występy oceniali Teresa Adamiec Kierownik GOK, Marek Augustyniak - instruktor muzyczny GOK oraz Renata Smolińska, nauczyciel. Wśród licznie przybyłej publiczności gościliśmy Wójt Gminy Mełgiew Magdalenę Wójcik, która uroczyście otworzyła 26. Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Zapraszamy na jego krótkie podsumowanie.

Dni Mełgwi 2019

Przedstawiamy program tegorocznych Dni Mełgwi (2-3.06.2019 r.). 

Laureaci 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Przeglądu! Protokół Komisji Konkursowej jest dostepny do pobrania w rozwinięciu.

Jubileusz 20-lecia Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew

"Jest w orkiestrach jakaś siła...", tak śpiewała Halina Kunicka i w tej piosence  zawarta jest ponadczasowa prawda. Przekonać się o tym mogli uczestnicy Jubileuszu 20-lecia Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew, który miał miejsce 19.05.2019 r. w mełgiewskim amfiteatrze. Spotkali się tam sympatycy Orkiestry, a także wszyscy ci, dla których muzyka jest życiową pasją. 

5. Festiwal Tańca Nowoczesnego odwołany

Z przykrością informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne 5. Festiwal Tańca Nowoczesnego o Puchar Wójta Gminy Mełgiew zostaje ODWOŁANY. 

Targi Pracy i Edukacji 2019

Jako patroni medialni, zachęcamy do udziału w Targach Pracy i Edukacji 2019, które odbędą się w dniu 6 czerwca 2019 r. w godz. 10:00 – 13:00 w hali sportowej Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku.

Zmiana terminu 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Informujemy, że uległ zmianie termin 26. Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Przegląd odbędzie się we wtorek 28 maja 2019 roku o godz. 10:00 w sali widowiskowej GOK.

20-lecie Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew

W tym roku jubileusz 20-lecia będzie obchodzić Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew, która zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania w niedzielę, 19 maja 2019 r. 

Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W piątek, 3 maja, mieszkańcy Gminy Mełgiew spotkali się, by uczcić 228. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

5. Festiwal Tańca Nowoczesnego

Ogłaszamy kolejną edycję wyjątkowego tanecznego wydarzenia, jakie odbędzie się w Mełgwi w dniu 18 maja 2019 roku – zapraszamy na 5. Festiwal Tańca Nowoczesnego pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew.

Dzień Strażaka

Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Strażakom z okazji ich święta!

Uroczyste obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do wspólnego świętowania 228. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegółowy program uroczystości w rozwinięciu.

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przesyłamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten świąteczny czas napełni nasze serca radością i miłością do drugiego człowieka. 

Tradycje i zwyczaje wielkanocne

 
Wielkanoc to najważniejsze święto w kalendarzu chrześcijańskim i najbardziej radosne w obrzędowym kalendarzu wsi polskiej. Towarzyszy mu wiele ciekawych zwyczajów i tradycji ludowych. Obrzędowość wielkanocna jest niezwykle bogata w różnorodne elementy, z których najciekawsze postaramy się wyodrębnić. Z pewnością znacie niektóre z nich, jak kolorowe palmy i ozdobne pisanki. Jednak czy wiecie dlaczego zając nosi wielkanocne jajka?

Wielkanocne Konkursy Plastyczne rozstrzygnięte!

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 roku, uczestniczyliśmy w tradycyjnej procesji z palmami. Najpiękniejsze były te ręcznie wykonane przez uczestników 23. Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Uczestnikom zarówno tego, jak i drugiego konkursu świątecznego – "Pocztówkowe inspiracje" – zostały tego dnia wręczone nagrody.

Ogłoszenie wyników wielkanocnych konkursów plastycznych

Tradycje wielkanocne to jedne z najpiękniejszych w naszej kulturze. To czas robienia palm wielkanocnych, siania rzeżuchy, malowania pisanek i wysyłania kartek z życzeniami do rodziny i przyjaciół. Aby podtrzymać te tradycje, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zorganizował dwa konkursy plastyczne: na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną i "Pocztówkowe inspiracje".

Wielkanocne warsztaty plastyczne Koła Seniora

Wczoraj, 9 kwietnia 2019 roku, członkowie Koła Seniora Nr. 1 w Mełgwi spotkali się na tradycyjnych wielkanocnych warsztatach plastycznych. Podczas spotkania zakończono prace nad palmą wielkanocną. 

Niedziela Palmowa - wręczenie nagród za wielkanocne konkursy

Informujemy, że uroczyste wręczenie nagród za wielkanocne konkursy plastyczne nastąpi 14.04.2019 r. (Niedziela Palmowa) w sali widowiskowej GOK ok. godziny 13:20. 

Warsztaty Tradycji Wielkanocnych za nami

W poniedziałek 1 kwietnia 2019 roku w godzinach 16:00-18:30 w naszym ośrodku odbyły się warsztaty i kiermasz wielkanocnego rękodzieła. Wszyscy zainteresowani, bez względu na wiek, mogli stworzyć podczas spotkania unikalne kartki świąteczne. 

Nabór do sekcji muzycznej

Zwolniło się miejsce w jednej z naszych dziecięcych sekcji muzycznych. Poszukujemy chętnej lub chętnego do nauki gry na jednym z instrumentów: gitara, keyboard, perkusja. Szczegółowe informacje w rozwinięciu.

Wielkanocne warsztaty seniorów

We wtorek 19 marca 2019 r. Członkowie Koła Seniora Nr. 1 w Mełgwi spotkali się na pierwszych wielkanocnych warsztatach plastycznych. Efekty ich pracy możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Wielkanocne warsztaty i kiermasz rękodzieła: świąteczne kartki

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zaprasza w poniedziałek 1 kwietnia 2019 roku dzieci, młodzież i dorosłych na godzinę 16:00 na tradycyjne warsztaty przedświąteczne, na których będzie można stworzyć piękne wielkanocne kartki. Warsztaty poprowadzi Paulina Dziurdzia z firmy Hedera, a wcześniej zapraszamy również na wielkanocny kiermasz rękodzieła!

Wielkanocne konkursy plastyczne

Zapraszamy do udziału w corocznych wielkanocnych konkursach plastycznych, które adresowane są do wszystkich mieszkańców Gminy Mełgiew: w kolejnej edycji konkursu na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną" oraz "Pocztówkowe inspiracje".

Święto Kobiet i Metamorfozy 2019

"Kobiety mają to do siebie, że tam, gdzie dłużej przebywają wnoszą zawsze coś z piękna" – właśnie ten cytat Józefa Maciejewskiego stał się mottem tegorocznego Święta Kobiet w GOK. Słowa polskiego inżyniera i działacza politycznego okazały się niezwykle trafne, gdyż sale naszego ośrodka miały okazję gościć 02.03.2019 r. wiele pięknych Pań, które swoją obecnością wniosły wiele uśmiechu i radości.
 

Święto Kobiet – zaproszenie

Dzień Kobiet to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy świętują wyłącznie Panie. W sobotę 2 marca o godz. 15:30 w  Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi rozpocznie się uroczyste spotkanie z okazji tego święta.

Zimowisko 2019 za nami!

W dniach 12 – 20 lutego 2019 roku, podczas ferii zimowych, zorganizowaliśmy dla dzieci z terenu Gminy Mełgiew zimowisko. Przez te dni odbywały się w GOK Mełgiew różne zajęcia integracyjne, które prowadzili pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i zaproszeni goście. Czas upłynął na świetnej zabawie i mnóstwie śmiechu!

Piękna na wiosnę – Metamorfozy 2019

Wydarzenie zaplanowano na 2 marca, a Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi prowadzi zapisy pań chętnych do wzięcia udziału w metamorfozach tylko do 26 lutego 2019 roku. Wydarzenie ma na celu zbudowanie pewności siebie i podkreślenie piękna kryjącego się w każdej z kobiet. Ilość miejsc ograniczona, a wszystkie szczegóły znajdują się w rozwinięciu.

Zimowisko 2019 - zaproszenie

W poniedziałek 11 lutego 2019 roku rozpoczynają się ferie zimowe, a zimowisko w GOK Mełgiew startuje w środę 13 lutego (dla dzieci z terenu Gminy Mełgiew w wieku od 5 lat). Wolne od szkoły cieszy wszystkich uczniów! Dla tych, którzy nie mają pomysłu jak zagospodarować czas wolny, przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Szczegóły w rozwinięciu.

Noc z robotyką 2 – Kosmiczna przygoda

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi wspólnie z Centrum Twórczego Rozwoju „Artystyka” zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Mełgiew na warsztaty z programowania w ramach drugiej Nocy z robotyką “Kosmiczna przygoda” 18.02.2019 roku. 

Ferie z Robotyką!

Dzień z Artystyką w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi! Zapraszamy na rozpoczęcie ferii z warsztatami z robotyki. Już 12 lutego 2019 roku wszyscy chętni będą mieć okazję do rozwinięcia swoich konstruktorskich LEGO-pasji.

Magiczna scenografia, mnóstwo bajkowych postaci i tańca – tak w skrócie wyglądał tegoroczny bal karnawałowy. Niedzielne popołudnie 3 lutego, sala widowiskowa GOK Mełgiew – Bal karnawałowy dla dzieci to kolejna cykliczna impreza, która już na stałe zagościła w naszym ośrodku. Nie wyobrażamy sobie, aby w czasie karnawału zabrakło wspólnej zabawy!

19. Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbyła się 19. edycja Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. To wydarzenie, łączące piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji, na stałe wpisało się w kalendarz imprez GOK Mełgiew.

Zajęcia taneczne odwołane

Informujemy, że w najbliższy czwartek (31 stycznia 2019 roku) zajęcia taneczne zostają odwołane.

 

Bal karnawałowy 2019 - zaproszenie

 

 

 

Już 3 lutego o godzinie 14:00 odbędzie się bal karnawałowy, na który zapraszamy dzieci i młodzież z naszej gminy. Wstęp wolny, bez zapisów. Mile widziane bajkowe przebrania! 

Podczas balu na dzieci czekać będzie wiele ciekawych atrakcji: gry i zabawy, malowanie twarzy, a także konkursy, no i oczywiście tańce, hulanki, swawole!

Prosimy zaopatrzyć dzieci w wygodne obuwie zmienne. 

Noworoczny Koncert Kolęd "Kolędujmy Małemu..." za nami!

Cóż to było za kolędowanie! W niedzielne popołudnie 20 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi zgromadzili się kolędnicy i pasjonaci kolędowania z naszej i okolicznych gmin. 

Po świątecznej przerwie i sylwestrowej zabawie mieszkańcy wspólnie z lokalnymi zespołami działającymi m.in. przy placówkach oświatowych i GOK, mogli usłyszeć i zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. 7. Noworoczny Koncert Kolęd "Kolędujmy Małemu..." uroczyście otworzyły Wójt Gminy Mełgiew Magdalena Wójcik oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury Teresa Adamiec, które złożyły wszystkim najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Licznie zgromadzonej publiczności podczas koncertu zaprezentowały się: Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew, Grupa Kolędnicza OSP RP Dominów, Grupa Kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Jackowie uczniowie ze Szkół Podstawowych w Dominowie, Mełgwi, Podzamczu oraz Krępcu, a także Zespół Śpiewaczy Podzamcze, soliści i zespoły GOK, w tym grupa M.G. Squad! Hip-hop ze świątecznym pokazem tanecznym.Łącznie na scenie wystąpiło ponad 160 osób! Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie gratulujemy naszym artystom oraz ich opiekunom za trud pracy włożony w przygotowania.

Choć podczas koncertu chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i mile spędzony czas, a nie rywalizację, to każdy uczestnik został wyróżniony dyplomem z podziękowaniami i słodkim upominkiem od Organizatorów.

Słowa uznania kierujemy również do członków Koła Seniora Numer 1 w Mełgwi, którzy kolejny raz przygotowali przepyszne domowej roboty ciasta, gorącą kawę i herbatkę.

W przerwach między występami prowadząca koncert, zachęcała publiczność do kolędowania. Wspólnie zaśpiewaliśmy trzy kolędy, w tym jedną z akompaniamentem na żywo.

Liczymy, że wsłuchując się w słowa i muzyke płynącą ze sceny, wywołaliśmy wiele chwil wzruszenia, zadumy i radości. Do zobaczenia za rok!

Poniżej prezentujemy krótką galerię zdjęć z koncertu, a powięcej materiałów, w tym nagrania wideo, zapraszamy na nasz profil na Facebook: 

https://www.facebook.com/pg/GOKMelgiew/photos/?tab=album&album_id=1996267064002035


To jednak nie koniec kolędowania! Zapraszamy serdecznie na XIX Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 31 stycznia br. o godzinie 10:00.

Noworoczny Koncert KolędZachęcamy do zapoznania się z Kalendarzem wydarzeń organizowanych w 2019 roku. Do pobrania TUTAJ oraz TUTAJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na "VII Noworoczny Koncert Kolęd Kolędujmy Małemu", który odbędzie się 20 stycznia 2019 roku o godzinie 13:00.

Koncert kolęd to wydarzenie cykliczne, organizowane w okresie noworocznym, które stanowi już kilkuletnią tradycję naszego ośrodka. Mieszkańcy Gminy Mełgiew wspólnie z lokalnymi zespołami działającymi w placówkach oświatowych, a także przy OSP RP i GOK będą mogli już po raz siódmy usłyszeć i zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. W tym roku na scenie zaprezentują się:

Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew

Grupa Kolędnicza ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jackowie
Grupa Kolędnicza OSP RP Dominów 
Zespół Śpiewaczy Podzamcze
soliści i zespoły GOK

Zachęcamy do wspólnego kolędowania razem z nami!

Szanowni Państwo, drogie Dzieci! Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową „Hej, do szopek!”.

Wiemy, że czekaliście z niecierpliwością, jednak Komisja Konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Cieszymy się bardzo, że tematyka konkursu, choć wymagająca, to wzbudziła zainteresowanie, a uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością i poczuciem estetyki.

Na konkurs zgłoszono siedem prac wykonanych przez mieszkańców naszej gminy – dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Komisja Konkursowa będąc pod wielkim wrażeniem zgłoszonych prac wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Martyna Słomka, SP Dominów (praca nr 4)
II miejsce: Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie: Zbigniew Kuśmirek, Kazimierz Żydek, Ireneusz Andrzejewski z opiekunem Grażyną Witkowską
(praca nr 7)
III miejsce as aequo: Natalia Duda, SP Jacków (praca nr 1) i  Julia Kurowska, 
SP Jacków (praca nr 3)

Wyróżnienia dla autorów pozostałych prac: 
Mikołaja Kozyry (SP Jacków)
Stefana Motyla i Moniki Motyl (Krępiec)
Julii Szyszkowskiej i Nikoli Szyszkowskiej (SP Mełgiew)

Gratulujemy serdecznie! Uroczyste wręczenie  nagród, dyplomów i podziękowań odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi w piątek 4 stycznia 2019 roku o godz. 14:00.

Protokół do pobrania TUTAJ

Rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznymPoniedziałkowe spotkanie wieczorem 17.12.2018 roku było kreatywnym i towarzyskim preludium do nadchodzących Świąt. "Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych" stanowiły doksonałą okazją do wspólnej, międzypokoleniowej zabawy i twórczego działania. 

Świąteczne warsztaty poprowadziła Anna Ekiert ze świdnickiej "Bukieciarni". To właśnie pod jej okiem uczestnicy mieli okazję wykonać własne,  niepowtarzalne bożonarodzeniowe stroiki.

Głównym elementem każdego z nich była świeca i stuczny świerk, a pozostałe dekoracje każdy z uczestników wybierał według własnych upodobań. Wykorzystane zostały gwiazdy betlejemskie, szyszki, bombki i naturalne surowce takie jak cynamon, zasuszone pomarańcze i cytryny czy ozdobne gałązki. Warsztaty upłynęły w radosnej, magicznej atmosferze, przy dźwiękach świątecznych piosenek i kolęd płynących z głośników radia. 

Nie zabrakło czasu na towarzyskie rozmowy, także o tradycjach świątecznych. Cieszymy się, że nasze warsztaty pozwoliły stworzyć nie tylko piękne stroiki, ale umożliwiły również wymianę doświadczeń i przepisów na najpiękniejsze święta.

Krótką galerię zdjęć z wydarzenia prezentujemy poniżej, a więcej znajdziecie na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/GOKMelgiew/photos/?tab=album&album_id=1977020695926672

Warsztaty świąteczne

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi wspólnie z Centrum Twórczego Rozwoju „Artystyka” zorganizował w piątek 14.12.2018 roku niezwykłe wydarzenie skierowane do najmłodszych mieszkańców gminy: Noc z robotyką “Kopalnia  pełna skarbów”.  Odbyło się ono w grudniowy wieczór w sali widowiskowej GOK w godz. 20:00-22:00. 

Młodzi konstuktorzy podczas Nocy robotyki poznali podstawy programowania i samodzielnie stworzyli swoje LEGO-projekty, tematycznie związane z hasłem przewodnim nocy – kopalnie! Uczestnicy pilnie ulepszali swoje konstrukcje, podczas gdy roboty pomagały transportować skarby. A wszystko to w całkowitej ciemności, którą rozjaśniały jedynie światła latarek-czołówek!

Pierwsza Noc z robotyką upłynęła w radosnej atmosferze, nawiązano nowe przyjaźnie i znajomości, a wszyscy uczestnicy udali się do domów we wspaniałych humorach. Z pewnością nie było to ostatnie takie wydarzenie!

Krótka galeria zdjęć z pierwszej Nocy z robotyką poniżej, a więcej zdjęć znajdziecie na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/GOKMelgiew/photos/?tab=album&album_id=1976470339315041

Noc z robotykąW czwartek, 31 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbędzie się 19. edycja Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Kolejny raz będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu mieszkańców naszej gminy. Kto przygotuje najlepszą aranżację kolędy, czyje wykonanie pastorałki urzeknie słuchaczy i jury? Tego dowiemy się ostatniego stycznia!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 25 stycznia 2019 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie XIX Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który jest dostępny jest TUTAJ

Karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kolędniczych zmagań!

 Regulamin znajduje się TUTAJ

Karta zgłoszenia znajduje się TUTAJ

Uprzejmie informujemy, że dnia 24 grudnia 2018 roku (Wigilia), Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi będzie nieczynny. Zapraszamy od 27 grudnia zgodnie ze stałym harmonogramem.

Nadchodzi najpiękniejszy, najbardziej rodzinny okres w roku – Święta Bożego Narodzenia. I choć do Wigilii pozostało jeszcze kilkanaście dni, to już teraz możemy odczuć gorączkę przedświątecznych przygotowań. Proponujemy, by ten wyjątkowy czas oczekiwania stał się okazją do wspólnej zabawy i twórczego działania.

Dlatego zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach świątecznych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi! Już 17  grudnia o godz. 17:00 w trakcie warsztatów będzie można własnoręcznie wykonać niepowtarzalny, bożonarodzeniowy stroik pod okiem doświadczonej florystki i plastyka, Anny Ekiert ze świdnickiej „Bukieciarni”. Do udziału zapraszamy młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy – dzieci, młodzież i dorosłych.

Szczegółowe informacje na załączonym plakacie.

Zapraszamy na zajęcia osoby dorosłe,  które pragną rozpocząć swoją przygodę z fitnessem i w efektywny sposób pracować nad swoim ciałem, kondycją fizyczną i zdrowiem.  Wysmuklenie i kształtowanie sylwetki, wzmocnienie mięśni, wyszczuplanie, poprawa kondycji i koordynacji ruchowej - to tylko niektóre z korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach.

Gdzie i kiedy:

Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 19-20 i czwartki w godz. 19:20-20:20 w sali GOK.

Prowadzący:

Anna Meresta – instruktor fitness

Ważne: Na zajęciach wymagane jest zmienne obuwie sportowe.

Informacje i zapisy: tel. 723-676-763

Magia Andrzejek zawitała do GOK nieco wcześniej, bo 26.11.2018 roku. Właśnie tego dnia miał miejsce jeden z najbardziej popularnych wieczorów poświęconych magii i przepowiedniom – andrzejkowy „Wieczór wróżb”. Atrakcje andrzejkowe dedykowane najmłodszym mieszkańcom gminy zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi. „Wieczór wróżb” był propozycją muzyczno-ruchową i integracyjną, spotkaniem pełnym niezapomnianych przeżyć. W programie znalazły się animacje, wróżby, a także zabawa taneczna, którą z pomocą Czarownicy, poprowadziły instruktorki GOK. W ten poniedziałkowy wieczór każdy mógł powróżyć sobie wybierając z wielu propozycji, jakie przygotowała Czarownica z Łysej Góry. Uczestnicy zabawy z uwagą czytali listy od czarownicy, które zawierały wskazówki jak wykonywać wróżby. Za ich pomocą można było zapytać co nas czeka w przyszłości, jaka będzie nasza kariera zawodowa czy uzyskać odpowiedź na to, co przyniesie Święty Mikołaj. Każdy mógł powróżyć sobie wybierając z wielu propozycji np. magicznych szpilek, czarodziejskich karteczek, kręceniem butelki między gwiazdami czy andrzejkowego horoskopu na wesoło. Magiczny wieczór w GOK upłynął w sympatycznym nastroju i miłej atmosferze. Oprócz wróżb dzieci mogły potańczyć czy wziąć udział w wyzwaniach zręcznościowych i wesołych zabawach animacyjnych. I chociaż na wróżby andrzejkowe należy patrzeć z przymrużeniem oka, to każdy skrycie marzy by się spełniły. Czy przepowiednie się spełnią? Do następnych Andrzejek mamy jeszcze rok by się przekonać! Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z imprezy.

Zabawa andrzejkowa w GOK

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy o godz. 12:00  Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita w Mełgwi odśpiewaniem hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Oprawę muzyczną Mszy zapewnił chór parafialny i Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew, a część artystyczną przygotowała młodzież z Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. Po Mszy nastąpił przemarsz na cmentarz i złożenie kwiatów pod Murem Pamięci w calu oddania hołdu wszystkim, którzy dla niepodległego bytu Rzeczypospolitej poświęcili swe życie. Posumowaniem części oficjalnej obchodów był krótki koncert Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew, która wykonała wiązankę pieśni patriotycznych. Narodowe Święto Niepodległości to nie tylko święto zadumy i nostalgii, to także święto radości! Dlatego też, po uroczystościach w kościele i na cmentarzu, wspólne świętowanie 100 lat Niepodległości Polski przeniosło się na plac przy Amfiteatrze. Na „Piknik Niepodległościowy” wybrały się całe rodziny, gdzie na wszystkich czekała pyszna grochówka i kiełbaski z ogniska przygotowane przez Organizatorów.

100-lecie Odzyskania przez Polskę NiepodległościNadchodzi czas na tradycje i wróżby andrzejkowe. Zgodnie z tradycją zapraszamy na zabawę andrzejkową, która rozpocznie się o godz. 17:00 w poniedziałek, 26 listopada 2018 roku.
Co nam żółty wosk wywróży
Gdy na cień spojrzymy dłużej?
Może będą to podróże?
Może życia liczne burze?
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wieczór ten był niezapomniany, magiczny i pełen atrakcji. W programie: animacje, wróżby andrzejkowe, wspólne tańce i zabawy oraz konkursy andrzejkowe. 
Zapewniamy niespodzianki, doskonały nastrój i magiczne chwile!
Do zobaczenia!

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi wspólnie z Centrum Twórczego Rozwoju „Artystyka” zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Mełgiew na warsztaty z programowania w ramach Nocy z robotyką “Kopalnia  pełna skarbów” 14.12.2018 roku w godz. 20:00-22:00. Młodzi konstruktorzy poznają na niej podstawy programowania, samodzielnie stworzą potrzebny program na laptopie i dzięki temu wprawią w ruch swoje Lego-roboty!

Noc z Robotyką pod hasłem “Kopalnia  pełna skarbów”  to niezwykłe warsztaty, łączące naukę robotyki i programowania ze świetną zabawą. Celem wydarzenia jest pokazanie młodym konstruktorom, że robotyka i programowanie to wspaniała zabawa, interesujące hobby, a w przyszłości zawód z perspektywami.

Podczas zajęć uczestnicy nie tylko rozwijają swoje pasje konstruktorskie, ale uczą się także pracy zespołowej, zdrowej rywalizacji oraz przezwyciężania problemów pojawiających się podczas realizacji zadań.

Uczestnicy podczas warsztatów dzielą się obowiązkami i pomysłami, rozwijają swoją kreatywność i pobudzają wyobraźnię, z pomocą prowadzących poszukują najlepszych rozwiązań, a to wszystko w atmosferze wspaniałej zabawy.

Jak za pomocą kodowania wprowadzić w życie swoje pomysły? Przyjdźcie do nas 14 grudnia na godzinę 20:00, a wprowadzimy Was w świat programowania. Podczas tych wyjątkowych warsztatów na uczestników czekać będzie moc atrakcji i niespodzianek!

Na Noc z robotyką “Kopalnia pełna skarbów” zapraszamy dzieci i młodzież, które chcą zacząć przygodę z programowaniem, jak i tych, którzy poczynili już pierwsze kroki na ścieżkach programowania.

Konkurs na a Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Mełgiew do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową „Hej, do szopek!”. Szczegółowe informacje i regulamin do pobrania w rozwinięciu.

Wznoszenie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, który w europejskim folklorze jest obecny od średniowiecza i wiąże się z postacią św. Franciszka z Asyżu. Tym smutniejszy wydaje się fakt, że na przestrzeni lat staje się on coraz bardziej zapomnianym rytuałem. By kultywować tę zanikającą tradycję i ukazać, że ten piękny zwyczaj jest nadal obecny we współczesnym świecie, GOK w Mełgwi zachęca dzieci, młodzież oraz dorosłych do aranżacji własnej szopki bożonarodzeniowej! Czekamy na oryginalne pomysły! Zachęcamy do poszukiwań w tradycjach naszego regionu.

Celem konkursu jest zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, jej prezentacja jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Zależy nam na integracji wspólnoty rodzinnej (szopka może być wykonana z pomocą członków rodziny) i stworzeniu warunków do korzystania z różnorodnych form spędzania czasu wolnego.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową „Hej, do szopek!” mogą w terminie do 20 grudnia 2018 r. dostarczyć swoją pracę do GOK w Mełgwi. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 grudnia, a wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie głównej oraz Facebook GOK. Uroczyste wręczenie nagród rzeczowych laureatom oraz okolicznościowych dyplomów wszystkim uczestnikom nastąpi 4 stycznia 2019 roku o godz. 14:00 w GOK Mełgiew.

Podczas oceny szopek komisja konkursowa będzie zwracać szczególną uwagę na: ogólne wrażenie artystyczne i wkład pracy; nawiązanie do tradycji i oryginalne ujęcie tematu; dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych); estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji oraz walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Po ogłoszeniu wyników zorganizowany zostanie wernisaż prac konkursowych!

Czas poświęcony na własnoręczne wykonanie szopki będzie bardzo cenny, bo aktywnie i twórczo, spędzony! Jesteśmy pewni, że będzie też sprzyjać pogłębianiu duchowego wymiaru najbardziej rodzinnych świąt – Świąt Bożego Narodzenia oraz ich głębszemu przeżywaniu.


Regulamin znajduje się TUTAJ

Karta Zgłoszenia znajduje się TUTAJ

"Profilaktyka Raka Szyjki Macicy w SPZOZ Nr 1 Bełżyce" – bezpłatne spotkania dla kobiet w wieku od 25 do 59 lat

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi zaprasza w dniach 15 listopada i 29 listopada (czwartki) o godz. 19:00 na spotkania informacyjno-edukacyjne w ramach projektu „Profilaktyka Raka Szyjki Macicy w SPZOZ Nr 1 Bełżyce’’. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się w rozwinięciu.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr1 w Bełżycach rozpoczął realizacje projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Działanie: 10.3 Programy polityki zdrowotnej pt:

„Profilaktyka raka szyjki macicy w SPZOZ NR1 Bełżyce”

Celem projektu jest przeciwdziałanie bierności zawodowej powodowanej stanem zdrowia poprzez profilaktykę i diagnostykę wśród 500 uczestniczek projektu w wieku aktywności zawodowej, będących w grupie podwyższonego ryzyka, kwalifikujących się do objęcia Programem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy z terenu podregionu lubelskiego woj. Lubelskiego do 31.12.2019r.
Okres realizacji projektu od 01.07.2018 do 31.12.2019

Do udziału w projekcie zapraszamy kobiety w wieku od 25 – 59 lat które nie miały wykonywanej cytologii:
w okresie ostatnich 3 lat;
w okresie ostatnich12 miesięcy w przypadku kobiet obciążonych czynnikami ryzyka (zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne, zakażonych HPV- typem wysokiego ryzyka).

W ramach spotkania organizatorzy zapewniają bezpłatne:
✔️materiały edukacyjno-informacyjne
✔️konsultacje ze specjalistami
✔️transport w obie strony na bezpłatne badanie cytologiczne.

Projekt skierowany jest do kobiet, które mieszkają lub pracują na terenie objętym wsparciem tj: powiat lubelski, świdnicki, łęczyński, lubartowski.

15 listopada 2018 r., godz. 19:00
29 listopada 2018 r., godz. 19:00
Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi

Poinformujcie o akcji swoje mamy, siostry, przyjaciółki, koleżanki i znajome! 


Szczegółowych informacji udzielają:

1. Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, 
ul. Bednarska 2, Bełżyce
tel. 81 516 26 52

2. Gabinet Ginekologiczno-Położniczy, 
ul. Krótka 4, Niedrzwica Duża
81 517 41 32

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!

Zajęcia taneczne sekcji disco przeniesione z soboty na czwartek, poczynając od najbliższego czwartku, 8 listopada 2018 roku.

DISCO 
CZWARTKI
Grupa maluszków: od godz. 17:15 do 18:00
Grupa średnia i starsza: od godz. 18:00 do 19:20.

Zapraszamy do zapisów do dziecięcych i młodzieżowych sekcji tanecznych!

II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego i Wojewódzka Gala Kultury w CSK Lublin
    W dniach 19-20 września 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur odbył się II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. Do Lublina przyjechali naukowcy, artyści, aktywiści, publicyści, działacze kulturalni i społeczni, zespoły ludowe i dyrektorzy placówek kulturalnych. Wydarzenie to było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji o polskiej kulturze widzianej w różnych wymiarach i z różnych perspektyw. W programie kongresu znalazło się mnóstwo interesujących i pasjonujących paneli dyskusyjnych, prelekcji i koncertów. Gościem specjalnym pierwszego dnia był były premier, a obecnie europoseł, profesor Jerzy Buzek, który wygłosił wykład inauguracyjny, otwierający kongres. Wśród gości znaleźli się również publicyści – m.in. Szymon Hołownia, Jerzy Kisielewski, pisarze – Dorota Masłowska i Łukasz Orbitowski, a nawet eksperci od ekologii – Katarzyna Jagiełło z Greenpeace. Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi została zaproszona na kongres, a GOK w jej imieniu reprezentowała instruktor Dorota Ręba.
    Niewątpliwie, najważniejszy był wieczór pierwszego dnia kongresu, zakończony Wojewódzką Galą Kultury, podczas której przedstawiciele władz samorządowych wręczyli honorowe odznaki, okolicznościowe medale i dyplomy. Kierownicy i dyrektorzy ośrodków kulturalnych, animatorzy kultury, zespoły taneczne i śpiewacze, orkiestry, artyści oraz koła gospodyń wiejskich z całego województwa lubelskiego zostali nagrodzeni za swoją pracę.
    Wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach: Zasłużonego dla Województwa Lubelskiego, Medalu Pamiątkowego Województwa Lubelskiego, Dyplomu Uznania oraz Dyplomu Uznania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wręczali je m.in. Sekretarz Województwa Lubelskiego Anna Augustyniak, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury Artur Sępoch. 
    Bardzo miło nam poinformować, że nasza Kierownik Teresa Adamiec, została wyróżniona przez Zarząd Województwa Lubelskiego najwyższym odznaczeniem: Odznaką Honorową "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego". W tym miejscu pragniemy złożyć wyrazy największego uznania dla pracy, zasług, wielkiego serca i pasji, którą Kierownik dzieli się od lat ze wszystkimi. Cieszymy się, że jej wkład w kulturę całego naszego województwa został kolejny raz dostrzeżony i doceniony!
    Wieczór zakończył koncert galowy, na którym uczestnicy kongresu mogli usłyszeć sopranistkę Evę Vesin wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Maestro Tadeusza Wicherka. I Wojewódzką Galę Kultury zakończyła kolacja i spotkania towarzyskie – pierwszą, bo organizatorzy pragną, żeby wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych województwa.

Oprac. i fot. Dorota Ręba, GOK Mełgiew

Wojewódzka Gala Kultury w CSKRazem z Centrum Twórczego Rozwoju „Artystyka” zapraszamy do zapisów na warsztaty z robotyki w sezonie 2018/2019. Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej gminy, które chcą kontynuować lub rozpocząć naukę budowy i programowania robotów z klocków LEGO.

Podczas zajęć uczestnicy, dzięki systematycznej nauce i dobrej zabawie, zgłębiają zagadnienia z podstaw konstrukcji maszyn i uczą się programowania. Zapraszamy dzieci już od 4 roku życia!

Ostatnie wolne miejsca: 

grupa I – godz. 16:30
grupa II – godz. 17:30
Tworzymy grupę III o godz. 15:30! 

Informacje i zapisy: 512 123 633

Prezentujemy szczegółowy harmonogram zajęć w nowym sezonie artystycznym. Zapraszamy dzieci oraz młodzież, które pragną rozwijać swoje talenty artystyczne: wokalne, muzyczne, taneczne i plastyczne. Dla osób dorosłych, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze śpiewem zachęcamy do wstąpienia w szeregi Zespołu Śpiewaczego Podzamcze.
Oferujemy grupowe i indywidualne zajęcia dla dzieci od 6 do 17 roku życia – zarówno dla tych, które pragną kontynuować, jak i dopiero rozpocząć naukę.
Zapisy i informacje
Zajęcia taneczne i wokalne, plastyka, nauka gry, Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew, Zespół Śpiewaczy Podzamcze:
telefonicznie pod numerami: 81 460-57-50, 81 460-57-52, 600 354 983
lub osobiście u instruktora przed zajęciami.
Robotyka: 
zapisy: Centrum Twórczego Rozwoju „Artystyka” kom. 512 123 633

Spotkanie organizacyjne zainteresowanych udziałem w zajęciach pastycznych dla dzieci odbędzie się w dniu 10 września 2018 r. o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami.

Zapisy i informacje: telefonicznie pod numerem 81 460-57-50 lub osobiście u instruktora podczas spotkania organizacyjnego.

Sezon artystyczny 2018/2019 – zespoły taneczne

Spotkanie organizacyjne zespołów tanecznych M.G! Squad z instruktorami odbędzie się w dniu 10 września 2018 r. o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami. Zapisy i informacje: telefonicznie pod numerem 81 460-57-50 lub osobiście u instruktora podczas spotkania organizacyjnego.

Sezon artystyczny 2018/2019 – nauka gry i śpiewu

Trwa nabór do zespołów wokalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi. Przyjmujemy również zapisy na zajęcia z nauki gry na pianinie. Oferujemy grupowe i indywidualne zajęcia dla dzieci od 6 do 17 roku życia – zarówno dla tych, które pragną kontynuować, jak i dopiero rozpocząć naukę.

Zapraszamy dzieci oraz młodzież, które pragną rozwijać swój talent wokalno-muzyczny, wykazują predyspozycje do śpiewania oraz chęć do systematycznej pracy nad swoim rozwojem artystycznym.

Zapisy i informacje:

tel. 81 460-57-52

tel. 81 460-57-50

Szczegółowe informacje o planie zajęć oraz spotkaniach organizacyjnych z instruktorami zostaną podane w drugim tygodniu września. 

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Targach Pracy i Edukacji 2018, które odbędą się w czwartek 20 września w godz. 10:00 – 13:00 w hali sportowej I-go Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku (ul. Gen. L. Okulickiego 13).

Czy:

poszukujesz miejsca praktyk lub stażu?
chcesz poznać daną instytucję lub firmę od wewnątrz i porozmawiać z jej pracownikami?
zależy Ci na poznaniu szczegółów procesu rekrutacyjnego?
pragniesz nawiązać kontakt z przedstawicielami HR?
chcesz nawiązać pierwsze relacje zawodowe?
szukasz konkretnej oferty pracy, dopasowanej do Twojego wykształcenia i zainteresowań?

    Targi Pracy i Edukacji 2018 dadzą Ci okazję by dowiedzieć się tego wszystkiego! Wydarzenie organizują Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku, Centrum Aktywizacji Zawodowej we współpracy z I LO im. W. Broniewskiego oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie. Wstęp wolny.

    Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poszerzenia sieci kontaktów, zdobycia informacji o pracodawcach i w efekcie - znalezienia nowej pracy! Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi objął Targi Pracy 2018 patronatem medialnym. 

Szykujcie CV i przybywajcie do Świdnika! 

    Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku zaprasza również Pracodawców, którzy poszukują pracowników, do udziału w Targach Pracy. Warunkiem udziału jako wystawca jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przekazanie go do Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku najpóźniej do dnia 17 września 2018 roku. Formularz jest dostępny na stronie internetowej http://swidnik.praca.gov.pl

DOŻYNKI GMINNE 2018

W niedzielę 26 sierpnia w Mełgwi odbędą się Dożynki Gminy Mełgiew. Uroczystość, rozpocznie Msza Święta w kościele parafialnym w intencji rolników. Zaszczytną funkcję starostów dożynkowych pełnić będą w tym roku młodzi rolnicy Agnieszka Wróbel z Jackowa i Sebastian Witkowski z Mełgwi.

Agnieszka Wróbel wraz z mężem Waldemarem prowadzą gospodarstwo rolne o pow.52 ha gruntów własnych i dzierżawionych. Gospodarstwo rolne prowadzone jest od 2005. Oboje małżonkowie pochodzą z rodzin rolniczych. Mają2,5 rocznego synka Antoniego. Pani  Agnieszka posiada wykształcenie wyższe prawnicze. W ich gospodarstwie prowadzona jest wyłącznie produkcja roślinna. Uprawiane są: pszenica jara i ozima, rzepak oraz od  buraki cukrowe. Gospodarstwo wyposażone jest w niezbędne maszyny i urządzenia rolnicze do prowadzenia wymienionych kierunków produkcji. Państwo Wróblowie korzystali z programów rolno- środowiskowych - pakiety rolnictwa zrównoważonego. Skorzystali także z funduszy unijnych na zmodernizowanie i uzupełnienie parku maszynowego. Planują dalej rozwijać swoje gospodarstwo w obszarze produkcji rolnej, modernizując i poszerzając powierzchnię gospodarstwa.

Sebastian Witkowski prowadzi wspólnie z żoną Moniką gospodarstwo rolne w miejscowości Mełgiew. Pan Sebastian rozpoczął prowadzenie gospodarstwa w 2004 r. otrzymując od rodziców grunty rolne na własność co w konsekwencji umożliwiło pozyskanie funduszy unijnych - korzystał z Premii dla Młodych rolników. Z wykształcenia technik Agrobiznesu i technik mechanik - obrabiarki sterowane numerycznie, strażak OSP RP w Mełgwi. Jego pracowitość , konsekwencja i zaangażowanie oraz pomoc rodziny  sprawiły, że obecnie gospodarują na powierzchni  61,84 ha. W skład gospodarstwa wchodzą grunty własne i dzierżawione . Aby się rozwijać korzystał również z programu „Modernizacji gospodarstw rolnych” zakupując ciągnik i sprzęt rolniczy niezbędny do prowadzenia gospodarstwa. Główne uprawy to: rzepak ozimy, pszenica ozima i jara , kukurydza  na ziarno , tymianek właściwy. Stosując w swoim gospodarstwie nowe rozwiązania i technologie ,które wymagają sumienności, pracowitości i zaangażowania uzyskuje dobre plony umożliwiając dalszy jego rozwój.

Uczestników pielgrzymki na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie (1-2.09.2018) serdecznie prosimy o uiszczenie opłat za wyjazd do dnia 14.08.2018 roku (wtorek).

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursach dożynkowych! W tym roku przygotowaliśmy aż trzy konkurencje, w których możecie startować: konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”, piekarniczo-cukierniczy „Masz babo placek...!” oraz „Supermleczarz”! Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminach poszczególnych konkursów, które znajdziecie poniżej.

Konkurs „Supermleczarz” odbędzie się podczas Święta Polonów na terenie amfiteatru 26 sierpnia 2018 roku ok.  godz. 15:40:

14:45-15:00 - rejestracja uczestników w domku organizatora (nr 4)

15:10-15:30 - zmagania konkursowe 

(nagrody dla najlepszych!)

16:00-16:30 - zmagania pozakonkursowe

(nagrody pocieszenia dla

wszystkich uczestników)

Rostrzygnięcie wszystkich konkursów dożynkowych, wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień nastąpi ok. godz. 15:40.

„Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”:

Regulamin  regulamin.odt     regulamin.pdf

Karta zgłoszenia karta zgłoszenia.odt,  karta_zgloszeniapdf

 

„Masz babo placek...!”

Regulamin   Regulamin.pdf

Karta zgłoszenia  karta _zgloszenia.odt  karta_zgloszenia.pdf

W dniach 25-30 lipca Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew wraz z osiemnastoma Mażoretkami wzięła udział w „International Country Wandering Festival” w Makó, znajdującym się na południu Węgier. W tym turnusie festiwalowym uczestniczyły również Pihalni Orkester Občine Šenčur ze Słowenii, Banda Municipal de Lleida z Hiszpanii, Zespół Góralski Mali Wiyrchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej oraz dwie orkiestry węgierskie i zespół taneczny.

Podczas Festiwalu Orkiestra wraz z grupą Mażoretek występowała w kompleksach basenowych w Cserkeszolo oraz w miejscowościach Mórahalom i Csanadpalota. Każdy koncert rozpoczynał się przemarszem ulicami miast, a otwierała go nasza Orkiestra z Mażoretkami, które tańczyły z batonami i flagami Gminy Mełgiew. Następnie przychodził czas na solowe występy każdej z orkiestr i trzy utwory we wspólnym wykonaniu wszystkich uczestników festiwalu. W trakcie wykonywania utworów nasze Mażoretki w nowych strojach zachwycały piękną prezencją w marszach paradnych.

W czasie naszego pobytu mieliśmy także możliwość zwiedzania miasta Szeged, trzeciego pod względem liczby ludności miasta na Węgrzech, jak również poznania uroków miasteczka Makó.

Zarówno gra w Orkiestrze Dętej Gminy Mełgiew, jak i taniec w Mażoretkach to  dla młodych ludzi  pasja i jedna z dróg samorealizacji. Jednak, aby rozwijać i udoskonalać te młode talenty, potrzebni są ludzie dobrej woli. Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować władzom naszej gminy w szczególności Panu Wójtowi Ryszardowi Podlowskiemu oraz Kierownik GOK w Mełgwi Pani Teresie Adamiec za możliwość zorganizowania tego wyjazdu. Dzięki poparciu Pana Wójta zakupiliśmy  nowe buty i stroje, którymi na festiwalu mogła się pochwalić grupa Mażoretek. Pamiętajmy, że jest to jedyna forma nagrody za ciężką pracę jaką są godziny prób, ćwiczeń oraz występów, po to, by godnie reprezentować naszą gminę. Tych wszystkich, którzy do tej pory zastanawiają się czy warto wstąpić w szeregi Orkiestry, czy do grupy Mażoretek zapewniamy, że TAK! :) :) :)

Dziękujemy także Zarządowi Starostwa Powiatowego w Świdniku za pomoc dofinansowaniu wyjazdu.

Obszerniejsza fotorelacja na naszym Facebooku:  https://www.facebook.com/pg/GOKMelgiew/photos/?tab=album&album_id=1897674840527925

Oprac. W. Lisiecki, GOK

Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew na WęgrzechNIESTETY BRAK JUŻ WOLNYCH MIEJSC NA WYJAZD - zapisy jedynie na listę rezerwową.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Gminy Mełgiew do udziału w imprezach dożynkowych organizowanych na terenie naszego powiatu oraz na wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie.

Wzorem lat ubiegłych, organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie, które w tym roku odbędą się w dniach 1-2 września w Częstochowie na placu Biegańskiego. Zapisy ruszyły z początkiem lipca, a koszt wyjazdu to 130zł (wyłącznie z noclegiem). Obowiązuje limit miejsc.

Udział można zgłosić osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi (ul. Partyzancka 2, pokój 002 – parter) lub telefonicznie pod numerami: (81) 460-57-50 oraz 600-354-983 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-17:00.

Harmonogram imprez dożynkowych w powiecie świdnickim:

26.08.2018 roku, Mełgiew – Dożynki Gminne w Mełgwi

09.09.2018 roku, Trawniki – Dożynki Powiatowo-Gminne w Trawnikach

W dniu 04.07.2018 (środa) w Praktyce Lekarza Rodzinnego „Lustmed” ul. Kościelna 29 w Mełgwi w godz. od 08:00 do 10:00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy. Zapisy telefonicznie pod numerem: (81)504-93-19.

Koszt badania komputerowego: 5 zł

Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego: 10zł

Zapisy prowadzone będą do dnia 04.07.2018

Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych (powyżej 16-go roku życia).

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatora - Oko-lux sp z o.o., którego certyfikat do wglądu TUTAJ (PDF).

Wspólnie z Centrum Twórczego Rozwoju "Artystyka" zapraszamy dzieci i młodzież z naszej gminy na wakacyjne zajęcia z robotyki.

Warsztaty dla dzieci (od 6 roku życia) i młodzieży poprowadzi znana i lubiana instruktor – p. Ula! Gwarantowany miło spędzony czas na konstruktywnej zabawie LEGO WeDo 2.0 i LEGO Mindstorms EV3.

18 lipca 2018 roku (środa)

I grupa: godz. 11:00-13:00 (kolejne grupy będą tworzone w przypadku dużego zainteresowania)

Koszt: 30zł/ 2-godzinne warsztaty

Zapisy prowadzone są pod numerem tel. 512-123-633.

Niedzielne popołudnie spędzone z całą rodziną na sportowo? Bardzo chętnie! W dniu 17 czerwca 2018 roku w Mełgwi odbyła się druga edycja Gminnego Dnia Sportu, w ramach której wspólnie z GSKS "Płomień Minkowice" zorganizowaliśmy "Mecz Bokserski Płomień Minkowice vs. Reszta Świata". Gościliśmy również grupę taneczną "Ole! Babki" ze Świdnika prowadzoną przez instruktor tańca p. Beatę Kubiak.

Ring bokserski stanął na placu przy amfiteatrze w Mełgwi, a Dzień Sportu uroczyście otworzył Wójt Gminy Mełgiew – Ryszard Podlodowski. Sportowym zmaganiom kibicowali fani pięściarstwa z całej okolicy! Walki rozpoczęły się o godz.15:00, a na zwycięzców czekały medale i puchary przygotowane przez organizatorów. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody pocieszenia.Podczas wydarzenia najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w bezpłatnych pokazowych zajęciach z robotyki. Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat poprowadziła instruktor z Centrum Twórczego Rozwoju "Artystyka". W altance pod sceną można było spędzić czas na konstruktywnej zabawie LEGO WeDo 2.0 i LEGO Mindstorms EV3.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z Gminnego Dnia Sportu poniżej! Autorem zdjęć jest p. Krzysztof Basiński z tygodnika lokalnego Nowy Tydzień.

Dzień sportu 17.06.2018V Festiwal Tańca Nowoczesnego pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew już za nami!

W sobotę 16 czerwca 2018 r. w Amfiteatrze w Mełgwi odbył się 4. Festiwal Tańca Nowoczesnego pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew. To doroczne lokalne wydarzenie skupiające środowisko zespołów tanecznych różnych kategorii, począwszy od tańca nowoczesnego, przez hip-hop aż po współczesne grupy taneczne i solistów jazzowych. Wydarzenie uroczyście otworzył Ryszard Podlodowski, Wójt Gminy Mełgiew oraz Teresa Adamiec, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, którzy powitali tancerzy i zgormadzoną publiczność. Do Amfiteatru zawitały zespoły taneczne z zaprzyjaźnionych placówek kulturalnych i oświatowych ze Świdnika i Lublina. W tym roku udział w festiwalu wzięło blisko 400 młodych tancerzy! Na scenie nie mogło zabraknąć naszych zespołów tanecznych, działających pod nową nazwą – M.G! Squad. Występy zachwyciły zachwyciły zgromadzoną w amfiteatrze publiczność, a pogoda i humory dopisywały, więc mimo początkowych drobnych problemów technicznych udało się bez przeszkód podziwiać występy.

Na zakończenie czwartej edycji festiwalu, wszystkie zespoły oraz ich instruktorzy otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy. Jeszcze raz dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowania do występów. Wielkie brawa i gratulacje! Do zobaczenia za rok! Poniżej prezentujemy krótką fotorelację, a po więcej zdjęć odsyłamy na naszego Facebooka: www.facebook.com/gokmelgiew

https://www.facebook.com/pg/GOKMelgiew/photos/?tab=album&album_id=1854359768192766

Festiwal Tańca Nowoczesnego 16.06.2018Zespoły taneczne z naszego ośrodka, działające pod nową nazwą M.G! Squad, 13 czerwca 2018 roku wzięły udział w XI Wojewódzkim Turnieju Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Turniej został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, a wzięło w nim udział ponad 1000 tancerzy z całego województwa. Na scenie prezentowały się zespoły taneczne m.in. z Lubartowa, Świdnika, gminy Głusk, Nałęczowa, Milejowa, Bychawy, Dęblina, Terespola, Międzyrzeca Podlaskiego, Chełma, Piask, Trawnik oraz oczywiście – z Mełgwi!

Imprezę uroczyście otworzył Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj wraz z Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie, Magdaleną Domańską. Występy tancerzy oceniało Jury w składzie: Aleksandra Berus (Radom), Joanna Pastuszewska (Radzyń Podlaski) oraz Marta Smogorzewska (Warszawa). Zwycięskie zespoły w poszczególnych kategoriach nagrodzone zostały pucharami i dyplomami, które wręczyli Jarosław Koczkodaj, Wójt Gminy Ulan-Majorat oraz przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego, Tadeusz Sławecki – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Choć tym razem M.G! Squad nie zdobył podium, to cała wyprawa i udział w festiwalu były same w sobie nagrodą i rozwijającym doświadczeniem. Zachęcamy do obejrzenia galerii z wyjazdu M.G! Squad do Ulan-Majoratu.

Turniej tańca 13.06.2018

W dniu 16 czerwca 2018 r. w amfiteatrze w Mełgwi odbędzie się IV edycja Festiwalu Tańca Nowoczesnego pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew. To lokalne wydarzenie skupiające środowisko zespołów tanecznych różnych kategorii, począwszy od tańca nowoczesnego, przez hip-hop aż po współczesne grupy taneczne i solistów jazzowych.

Festiwal Tańca Nowoczesnego co roku przyciąga do Mełgwi setki tancerzy. Na scenie zaprezentują swoje umiejętności również dzieci i młodzież z sekcji tanecznych GOK – będzie to doskonała okazja do pokazania tego, czego się nauczyły przed swoimi rodzicami, najbliższymi i znajomymi!

Jak co roku, do naszego Amfiteatru zawitają zespoły taneczne z zaprzyjaźnionych placówek kulturalnych i oświatowych. W tym wyjątkowym dniu na scenie będą królowały rytmy taneczne, piękne, stroje, szyk i zabawa!

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć pokazy młodych tancerzy, serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 10:00 do mełgiewskiego amfiteatru.

Niebawem zaprezentujemy szczegółowy program występów!

Kolejność występów do pobrania TUTAJ  pdf  TUTAJ

Regulamin znajduje się TUTAJ pdf TUTAJ

Dni Mełgwi 03.06.2018 cz.IIDni Mełgwi 03.06.2018 cz.IGminny Dzień Dziecka i Rodziny- 02.06.2018REGULAMIN IMPREZY PLENEROWEJ „Gminny Dzień Dziecka i Rodziny” znajduje się  TUTAJ , /wersja odt. TUTAJ/

REGULAMIN IMPREZY PLENEROWEJ "Dni Mełgwi" znajduje się TUTAJ , /wersja odt. TUTAJ /

SCENARIUSZ DNIA DZIECKA I RODZINY ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Zbliżają się Dni Mełgwi 2018! Wspólne świętowanie rozpoczniemy w sobotę 2 czerwca Gminnym Dniem Dziecka i Rodziny. Zabawa zaczyna się o godzinie 9:30 i potrwa do 13:30. W części artystycznej będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć prezentacje przygotowane przez dzieci i młodzież z placówek oświatowo-kulturanych naszej gminy, a następnie na najmłodszych uczestników imprezy czekać będą animacje i zabawy przygotowane przez grupę "Iskra" z Lublina. Jedną z atrakcji będzie również pokaz sprzętu strażackiego - "Strażak potrafi", na który zapraszamy małych i dużych fanów OSP! Wiemy, że są wśród nas osoby, dla których jazda na rowerze jest prawdziwą pasją. Wszystkich rowerzystów, którzy chcą oznakować swój pojazd i tym samym zniechęcić potencjalnego złodzieja do przywłaszczenia roweru zapraszamy na godz. 11:00. Znakowaniem rowerów zajmą się funkcjonariusze KPP w Świdniku. Podczas imprezy zostanie również rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Moje marzenie" zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Mełgwi. Tradycyjnie już, oddajemy do dyspozycji najmłodszych wesołe miasteczko. Wstęp na wszystkie urządzenia zabawowe jest bezpłatny (na talon, który uczniowie otrzymali w szkołach). Te i wiele innych niespodzianek, konkursów i atrakcji czeka na Was w sobotę na placu przy amfiteatrze w Mełgwi. Zapraszamy serdecznie!

W ramach promocji i kultywowania lokalnych tradycji w naszym regionie Wójt Gminy Mełgiew i Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi ogłaszają konkurs kulinarny pt. "Nasze regionalne smaki", w którym uczestnicy będą mogli przedstawić wybrane przez siebie lokalne potrawy kulinarne.

Celem konkursu jest identyfikacja i promocja produktów lokalnych wytwarzanych metodami tradycyjnymi, a skierowany jest on do wszystkich pasjonatów gotowania, którzy kulinarne szlify zdobywali w domowej kuchni! Konkurs ma za zadanie uchronić przed zapomnieniem tradycje kulinarne oraz podkreślić wartość produktu lokalnego - jego unikalność i oryginalność ściśle związaną z terenami Lubelszczyzny.

Zgłoszenie należy dostarczyć osobiście do Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Partyzancka 2 lub przesłać na adres e-mail: gok_melgiew@wp.pl do dnia 30 maja 2018 r.

Prezentacja konkursowa, degustacja potraw i rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Dni Mełgwi, 3 czerwca ok. Godz. 15:30.

Szczegółowy Regulamin do pobrania TUTAJ /odt TUTAJ i Karta zgłoszenia  TUTAJ   odt  TUTAJ

Zapraszamy serdecznie do udziału!

Po raz 25 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Na naszej scenie gościliśmy młodych wykonawców z gminnych placówek kulturalno-oświatowych.

Wspólnie z Wami wysłuchaliśmy 26 wspaniałych prezentacji przygotowanych przez uczniów ze szkół podstawowych w Mełgwi, Jackowie i Dominowie, grupę przedszkolną z Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Przedszkole" w Mełgwi oraz zespoły wokalne i solistów z GOK. Jury miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia przy wybiorze laureatów!

Jesteście ciekawi kto zajął podium tej jubileuszowej edycji przeglądu? TUTAJ możecie znaleźć  Protokół Komisji Konkursowej.  /protokół open office znajduje się TUTAJ /

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom! Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę nauczycieli, instruktorów i opiekunów, którzy przygotowali uczniów do występów. Liczymy na Waszą obecność także w przyszłym roku.

XXV Gminny Przegląd Piosenki dziecięcej i MłodzieżowejInformujemy, że w najbliższą środę (16 maja 2018 r.) zajęcia z robotyki będą wydłużone, potrwają dwie godziny (odbrabianie zaległych zajęć). Pierwsza grupa rozpocznie warsztaty o godz. 16:00, a druga o godz. 18:00.

Szczegłółowych informacji udziela Centrum Twórczego Rozwoju "Artystyka" pod numerem tel. 511 215 751

Śpiewam – jestem, słyszę serca bicie

Śpiewam serca, śpiewam duszy tajemnicę

Tak jak czuję, najserdeczniej śpiewam życie.

(Andrzej Poniedzielski, "Ajde Jano")

Zapraszamy serdecznie do udziału w 25. Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się 18.05.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi. Być może występ na jubileuszowej edycji przeglądu stanie się znakomitym początkiem wielkiej kariery muzycznej. Z pewnością będzie to wspaniała okazja do zaprezentowania i kształtowania młodych talentów estradowych. Gorąco zachęcamy do konkursowych zmagań!

Jubileuszowy 25. Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Uwaga - zmiana terminu: 18.05.2018 r. (piątek), godz. 10:00

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi,

ul. Partyzancka 2

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14.05.2018 r. (poniedziałek)

Szczegółowe informacje znajdują się Regulaminie przeglądu TUTAJ

Karta zgłoszenia do przeglądu znajduje się  TUTAJ    format odt TUTAJ

Oświadczenie TUTAJ format odt TUTAJ

 

Tegoroczna edycja przeglądu wpisała się w gminne obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników ze szkół i placówek kulturalno-oświatowych naszej gminy. Młodzi artyści wypełnili salę widowiskową najpiękniejszymi pieśniami patriotycznymi, żołnierskimi i powstańczymi. Niezmiernie nas cieszy tak duże zaangażowanie dzieci i młodzieży w kultywowanie tradycji oraz pielęgnowanie dziedzictwa narodowego naszego kraju, jakimi są pieśni patriotyczne.

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej znajdziecie TUTAJ

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Laureatom i wszystkim Uczestnikom przeglądu! Liczymy, że usłyszymy Was również na XXV Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej (18.05.2018 r.).

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą fotorelacją z przeglądu, a naszym profilu Facebook pod adresem www.facebook.com/GOKMelgiew znajdziecie filmiki z wybranych występów.

Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej 2018

VII Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej odbędzie się już 24 kwietnia, a hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: "Niepodległość jest w nas". Oczywiście nie mogło być inne! Przegląd wpisuje się bowiem w gminne obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do wspólnego świętowania tego podniosłego jubileuszu!
 

Z radością informujemy, że obserwatorium ponownie otwiera swoje podwoje dla pasjonatów astronomii! Wszystkich chętnych do zwiedzania i obserwacji gwiazd zachęcamy do kontaktu z p. Wiesławem Hawryleckim, odpowiedzialnym za obsługę obserwatorium. Prosimy zgłaszać chęć odwiedzenia obserwatorium z kilkudniowym wyprzedzeniem pod numerem tel. 606 384 231. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Obserwatorium dostępnym na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi w zakładce "Obserwatorium".

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora uległ zmianie termin VII Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej.
Zapraszamy Państwa we wtorek, 24 kwietnia 2018 roku na godz. 10:00. Przedłużamy tym samym termin nadsyłania zgłoszeń do 17 kwietnia br.
Przepraszamy za utrudnienia.
Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym Regulaminie i Karcie Zgłoszenia.
Regulamin Przeglądu znajduje sie TUTAJ  PDF  TUTAJ
Karta zgłoszenia znajduje się TUTAJ    PDF TUTAJ
 

W środę 4 kwietnia o godz. 11:00 w sali widowiskowej gościliśmy uczestników gminnych eliminacji do "Wygraj szansę" - Ogólnopolskiego Programu Dydaktyczno Kulturalnego w ramach "Trzeźwość na co dzień" dla dzieci i młodzieży muzycznie uzdolnionej, realizowanego przez Agencję Telewizyjno-estradową TV MEDIA.

W muzycznych zmaganiach wzięło udział piętnaścioro młodych artystów, reprezentantów placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Spośród nich Jury wyłoniło ten jeden wyjątkowy talent, który będzie reprezentować Gminę Mełgiew w finałowych zmaganiach w auli widowiskowej Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (24.05.2018 r.). Zwycięzcą gminnych eliminacji została Alicja Niewiadomska z kl. VII ze Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie, która zaprezentowała piosenkę pt. "Kolorowy wiatr" z filmu Disneya "Pocahontas". Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Alicji życzymy również sukcesów w kolejnym etapie "Wygraj szansę"!

Protokół z posiedzenia jury znajduje się TUTAJ

"Wygraj szansę" z GOKWiosny w sercu, pogody w duchu! Szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi.
 
Informujemy o zmianie terminu przesłuchań w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi do "Wygraj szansę". 
Zapraszamy Państwa do sali widowiskowej GOK 04.04.2018 r. (środa) na godz. 11:00.
Szczegółowe informacje o "Wygraj szansę" Ogólnopolskim Programie Dydaktyczno Kulturalnym w ramach "Trzeźwość na co dzień" dla dzieci i młodzieży muzycznie uzdolnionej, realizowanym przez Agencję Telewizyjno-estradową TV  MEDIA znajdują się na stronie głównej organizatora: www.tv-media.com.pl.

Zakończyła się tegotroczna edycja Konkursu na Najładniejszą Figurkę Wielkanocną Baranka lub Zajączka.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych prac. Bardzo nas cieszy, że wspólnie z nami kultywujecie polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne! Komisja konkursowa po długich obradach wyłoniła te najpiękniejsze figurki. Laureatów przedstawiamy w poniższym protokole, a więcej zdjęć prac konkursowych znajdziecie na naszym profilu na Facebook: www.facebook.com/gokmelgiew

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej prace zgłoszone na konkurs na najładniejszą figurkę Wielkanocną: Baranka lub Zajączka znajduje się TUTAJ

Konkursy wielkanocne w GOKZakończyła się 22 edycja Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie pięknych prac! Bardzo nas cieszy, że wspólnie z nami kultywujecie polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne. Laureatów przedstawiamy w poniższym protokole, a więcej zdjęć prac konkursowych znajdziecie na naszym profilu na Facebook: www.facebook.com/gokmelgiew

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej prace XXII gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną znajduje się TUTAJ

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Miło nam poinformować, że nasza gmina bierze udział w "Wygraj szansę" - Ogólnopolskim Programie Dydaktyczno Kulturalnym w ramach "Trzeźwość na co dzień" dla dzieci i młodzieży muzycznie uzdolnionej, realizowanym przez Agencję Telewizyjno-estradową TV MEDIA. Poszukujemy tego jednego wyjątkowego talentu, który będzie reprezentować naszą gminę w finałowych zmaganiach w auli widowiskowej Centrum Kongresowego Akademii Rolniczej w Lublinie (24.05.2018 r., godz. 11:00).

W związku z tym, zachęcamy wszystkie szkoły i placówki oświatowo-kulturalne do przeprowadzenia wewnętrznych przesłuchań i wytypowanie trzech solistów na przegląd do Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, który odbędzie się 06.04.2018 r. o godz. 10:00. Zgłoszenia należy dostarczyć do GOK do dnia 20.03.2018 r. obowiązkowo na Karcie Zgłoszenia osobiście lub przesłać na adrese-mail gok_melgiew@wp.pl

Regulamin przesłuchań GOK  TUTAJ

plik pdf TUTAJ

Karta Zgłoszenia do przesłuchań do pobrania znajduje się  TUTAJ plik Open office TUTAJ

Szczegółowe informacje o "Wygraj szansę" znajdują się na stronie głównej organizatora: 

 

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto wszystkich pań, które obchodzone jest 8 marca. Tego dnia wszystkie kobiety mogą poczuć się wyjątkowo, otrzymują życzenia oraz kwiaty. GOK jak co roku, tradycyjnie już włączył się w obchody tego święta.

Okolicznościowy koncert z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy w niedzielę 11 marca 2018 roku. Wydarzenie to cieszy się coraz większym powodzeniem i na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy.

Również i w tym roku Panie licznie przybyły do GOK, gdzie oprócz życzeń otrzymały również z rąk Wójta Gminy Mełgiew Ryszarda Podlodowskiego, piękne tulipany. W części artystycznej wydarzenia na scenie wystąpili Edyta Bałaban, Zespół Śpiewaczy Podzamcze, zespół Tip-Top oraz Piotr Szczepanowski, który dodatkowo zaśpiewał również piosenkę z repertuaru Marka Grechuty pt. "Nie dokazuj". Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z porad kosmetycznych na stoisku Avon oraz kiermasz rękodzieła artystycznego Amelii Seroki. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który umilał swoją muzyką zespół Tip-Top.

Święto kobiet - 05.03.2017 r.

Podczas wydarzenia "Piękna na wiosnę" zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się w sobotę 3 marca 2018 roku, niezwykłą przemianę wizerunkową przeszło 20 kobiet z naszej gminy. Aby wziąć udział w metamorfozach należało wesprzeć konto Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Jakie atrakcje czekały na panie w tym dniu?

Makijaże były dziełem Wioletty Seroki–Śliwińskiej, Joanny Świąder, Sylwii Mazurek, a fryzury - Lidii Weremko oraz Mileny Grabińskiej – wszystkie panie pochodzą z terenu gminy Mełgiew. O piękny wygląd dłoni zadbały konsultantki AVON - Janina Nasalska i Kinga Zielińska, a stylizacje nasze panie zawdzięczały Marzennie Karpowicz - Pozytywne Przemiany "MK", Annie Niepsuj oraz Sylwi Mazurek. Sesję fotograficzną kobiet przed i po przemianie wykonała Dorota Gruszka z firmy "Fotoemocje". Koordynatorkami całego wydarzenia były Anna Niepsuj i Małgorzata Najda - pracownice Gminy.

Dla wszystkich Pań biorących udział w wydarzeniu nagrody ufundowała firma „BIOARP” z Nowego Krępca, a dla Anny Słomianowskiej, Katarzyny Kowalczyk i Haliny Załogi, których metamorfoza była najbardziej spektakularna - firmy „AVON” i „USQUE”.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom wiosennych metamorfoz, a gorące podziękowania składamy naszym sponsorom: firmie AVON, BIOARP i USQUE.

Tych, którzy nie mogli nas w sobotę odwiedzić zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Pokaz zdjęć z przemian można było obejrzeć również podczas Święta Kobiet w dniu 11 marca 2018 roku.

Wiosenne przemianyW dniu 02.03.2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 37 uczestników, w tym 24 w I grupie wiekowej i 13 w II grupie wiekowej. Przybyłych uczestników powitał Wójt Gminy Ryszard Podlodowski wspólnie z Wice-wójt Elżbietą Korbus oraz Komendantem Gminnym OSP RP Andrzejem Wilkołazkim.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 12.03.2018 roku w Strażnicy OSP w Piaskach, zakwalifikowali się:

W grupie wiekowej I:

I miejsce – Karolina Momot (SP Jacków)

II miejsce – Wojciech Trybuła (SP Dominów)

III miejsce – Natalia Adamiak (SP Krzesimów)

W grupie wiekowej II:

I miejsce – Julia Zielińska (Gimnazjum w Mełgwi)

II miejsce – Bartosz Bałaban (Gimnazjum w Mełgwi)

III miejsce – Anna Jemielnik (SP Krzesimów)

Laureaci Turnieju otrzymali stosowne dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy i częściowy sponsoring firmy HUMI, a słodki poczęstunek ufundowała piekarnia Grela i GOK Mełgiew. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody pocieszenia, w tym elementy odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym.

Turniej wiedzy pożarniczejPiękna na wiosnę-fotorelacjaW piątek 23 lutego br. zakończyliśmy przyjmowanie zapisów do wydarzenia "Piękna na wiosnę". Zainteresowanie było ogromne, co nas bardzo cieszy! Niemniej jednak wszyscy już niecierpliwie czekamy na sobotę. To właśnie 3 marca wizerunkową metamorfozę przejdzie 20 Pań z terenu naszej gminy.

Efekty tych przemian będzie można zobaczyć:

-podczas uroczystości z okazji  Święta Kobiet w dniu 11 marca godz.16.00                                                 

-w fotorelacji z wydarzenia, która ukaże się na stronach organizatorów w marcu, a niektóre z nich - już w najbliższą sobotę !

Śledźcie uważnie profil Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi na Facebook, to tam pojawią się zdjęcia! www.facebook.com/gokmelgiew

Panie, które chcą osobiście  zobaczyć efekty przemian zapraszamy  już w najbliższą sobotę  - 3 marca w godz. 16.00- 17.00 do GOK

 

 

Serdecznie zapraszamy !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki gminy Mełgiew na uroczyste obchody Dnia Kobiet, które zaplanowaliśmy na dzień 11 marca 2018 roku.

Szczegóły już wkrótce!

Ferie zimowe w GOK - fotorelacja

Propozycje zajęć  na ferie

Już w najbliższy poniedziałek 29 stycznia rozpoczynają się tegoroczne ferie zimowe. Wolne od szkoły ucieszy większość dzieci . Dla tych którzy nie mają pomysłu jak je spędzić , mamy kilka ciekawych propozycji ( dla dzieci w wieku od 6 lat ).

29.01.(poniedziałek) godz. 12.00-15.00 - zajęcia integracyjne(robotyka, gry planszowe, pin-pong) , łamigłówki i krzyżówki matematyczne dla dzieci, gry planszowe, 16.00-17.00 - zajęcia taneczne,14.00- 21.-  zajęcia muzyczne ( gitara , perkusja, keyboard)

30.01.(wtorek) zajęcia godz.12.00 -16.00  - godz. 12.00- 14.00 -krzyżówki i łamigłówki matematyczne, gry planszowe pin-pong, godz.14.00  „Bezpieczne ferie” spotkanie ze strażakami, prezentacja nowoczesnego samochodu  strażackiego, 16.00-18.00 -  korepetycje z matematyki  

31.01. (środazajęcia od godz.(11.00-16.00) 11.00-12.00 judo, 12.00-13.00 robotyka,13.00- 14.00 warsztaty muzyczne, pin –pong, gry planszowe, 14.00-16.00 - zajęcia ruchowe zabawa przez taniec  hip-hop  i inne tańce                                        

01.02.(czwartek) godz. godz.12.00-16.00 - gry planszowe, gry, krzyżówki i łamigłówki matematyczne, zajęcia plastyczne, pin-pong , mały quiz historyczny ( z nagrodami), inne zabawy sprawnościowe, 16.00-17.00 korepetycje z matematyki

02.02.( piątek)12.00-16.00 - godz.12.00-13.00 robotyka, gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, warsztaty kulinarne godz. 14.00 16.00 zajęcia taneczne zakończenie ferii

Protokół z przeglądu znajduje się TUTAJ

XVIII Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych

Zapraszamy Serdecznie !!!

Zabawa choinkowa 20.01.2018

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi dziękuje Wszytkim za udział w konkursie "Moja ozdoba choinkowa"

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu znajduje się TUTAJ

Nagrodzonym - Serdecznie Gratulujemy !!!

VI Noworoczny Koncert Kolęd 14.01.2018XVIII Gminny Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych.

Już 25 stycznia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbędzie się kolejna edycja Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Po raz osiemnasty będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze pieśni i piosenki bożonarodzeniowe w wykonaniu mieszkańców naszej gminy. Kto przygotuje najlepszą aranżację kolędy, czyje wykonanie pieśni będzie najpiękniejsze? A może ktoś oczaruje widownię magicznymi Jasełkami? Na Wasze zgłoszenia czekamy do 19 stycznia 2018 roku!

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie XVIII Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który jest dostępny jest TUTAJ

Karta zgłoszeniowa znajduje się TUTAJ 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kolędniczych zmagań!

Już 20 stycznia o godzinie 15:00 odbędzie się bal karnawałowy, na który zapraszamy wszystkie dzieci. Mile widziane przebranie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !!

Regulamin konkursu znajduje się tutaj

Serdecznie zapraszamy!!!

Obserwatorium nieczynne do odwołania

Ze względu na długotrwałe leczenie szpitalne osoby odpowiedzialnej za obsługę Obserwatorium, obiekt jest niedostępny dla odwiedzających do odwołania.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Orszak III Króli - fotorelacjaKalendarz wydarzeń na 2018 rok

Jeśli jesteście ciekawi, jakie atrakcje, imprezy i festiwale planujemy dla Was w tym roku, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym harmonogramem. Warto zaglądać do nas na stronę, bo już niebawem zdradzimy, jakie gwiazdy wystąpią na tegorocznych Dniach Mełgwi i Dożynkach!

Rok 2018 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi:

20 stycznia - Bal karnawałowy dla dzieci; Rozstrzygniecie konkursu plastycznego - Moja ozdoba choinkowa

25 stycznia - XVIII Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek, Zespołów Kolędniczych

15 luty - Ogłoszenie konkursów plastycznych: XXII Edycja Konkursu na Palmę Wielkanocną, VI Edycja Konkursu na ozdobę wielkanocną

19 luty - Egzamin półroczny z nauki gry na instrumentach

11 marca - Święto Kobiet - impreza integracyjna i koncert dla kobiet

12 marca - Warsztaty Tradycji Wielkanocnych palmy, stroiki, inne ozdoby wielkanocne

26 kwietnia - VII Przegląd Piosenki Patriotycznej „Ocalić od zapomnienia”

3 maja - Msza Św. za Ojczyznę (oprawa muzyczna Mszy Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew) akademia okolicznościowa, złożenie kwiatów przy ścianie pamięci na cmentarzu, biesiada patriotyczna

24 maja - XXV Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

2 czerwca - Festyn z okazji Dnia dziecka i rodziny

3 czerwca - Festyn Dni Mełgwi

16 czerwca - IV Festiwal Tańca Nowoczesnego o Puchar Wójta Gminy

20 czerwca - Noc świętojańska- impreza integracyjna

26 sierpnia - Dożynki gminne

21 października - Dzień Seniora- 10- lecie Koła Seniora Nr.1 w Mełgwi

11 listopada - „Polsko pamiętaj” gminne obchody 100 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości

Wieczornica patriotyczna

29 listopada - Spotkanie andrzejkowe dla uczestników kół zainteresowań, wieczór wróżb

17 grudnia - „Świąteczne klimaty”- kultywowanie tradycji związanych z okresem Bożonarodzeniowym- warsztaty plastyczne

 

*Uwaga:

Kalendarz imprez i wydarzeń może ulec zmianom

Serdecznie zapraszamy Wszystkich mieszkańców do wspólnego kolędowania !!!

Informujemy, że w dniu 23.12.2017 r. zajęcia z matematyki nie odbywaja się

W dniach 6 i 7 grudnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi zorganizowano spotkania z policjantami ze Świdnika w ramach programu „Odblaskowa Gmina”, który ma na celu propagowanie właściwych zachowań na drogach w tym noszenie odblasków przez pieszych i rowerzystów. Uczestnikami spotkań byli zarówno dorośli, jak i najmłodsi mieszkańcy naszej gminy.

Policjanci z KPP w Świdniku podkomisarz Magdalena Szczepanowska i starszy aspirant Radosław Lorek omówili na nich zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, skupiając się na znaczeniu odblasków, które powinny być nieodłącznym elementem ubioru pieszych i rowerzystów, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok, a widoczność i warunki drogowe są znacznie pogorszone. Wymieniono liczne niebezpieczeństwa grożące pieszym i rowerzystom podczas drogi do szkoły czy pracy, starając się wyćwiczyć właściwe, "odblaskowe" nawyki u dzieci i dorosłych, jako uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze omówili także szczegóły korzystania z serwisu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W spotkaniach wzięły udzial również Zastępca Wójta Gminy Elżbieta Korbus oraz Kierownik GOK w Mełgwi Teresa Adamiec. Na zakończenie prelekcji dorośli uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, a dzieci i młodzież – odblaskowe breloczki, by świecić przykładem wśród swoich rodzin i znajomych.

Możemy stwierdzić, że te dwa spotkania przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia świadomości mieszkańców gminy w zakresie znaczenia odblasków w ruchu drogowym. Z pewnością nie były to ostatnie prelekcje z cyklu "Odblaskowa gmina" i jeszcze nie raz wspólnie z KPP w Świdniku, zorganizujemy podobne akcje informacyjne o tej tematyce. 

Odblaskowa gmina-fotorelacjaZapraszamy dzieci i młodzież do Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi na nieodpłatne zajęcia uzupełniające z matematyki w każdą sobotę w godz. 11:00-14:00.

Korepetycje prowadzi Pan Jakub Niezbecki. Zachęcamy dzieci i młodzież z klas 5-8 szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz licealistów do uczestnictwa w zajęciach.

Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z Jakubem Niezbeckim i zapisów pod nr tel. kom. 514-283-732.

Plan zajęć dla poszczególnych grup:

SOBOTY

11:00-12:00

klasa I szkoły średniej

12:05-13:05

klasy od V szkoły podstawowej do III gimnazjum

13:10-14:10

klasa IV szkoły podstawowej

Andrzejki w GOK- fotorelacja

Wigilia św. Andrzeja przypadająca na 29 listopada to tradycyjny wieczór wróżb. Jest to stara tradycja ludowa przekazywana  z pokolenia na pokolenie. Każdy mały czy duży, pragnie poznać swoje przeznaczenie i przyszłość.

W tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi Andrzejkowy wieczór wróżb odbył się 20 listopada, organizując go staraliśmy się , aby został on przedstawiony w przyjemny, zabawny i tradycyjny sposób tak, by związane z nim obrzędy nie były obce najmłodszemu pokoleniu. Dla uczestników zabawy przygotowaliśmy wiele wróżb: przekuwanie papierowych serc, by poznać imię przyszłej sympatii, odczytywanie kariery zawodowej z wylosowanych kart, czy poznawanie najbliższej przyszłości zapisanej w gwiazdach oraz szczęśliwych numerów. Dzieci mogły również poznać przysłowia związane z Andrzejkami i Katarzynkami oraz wziąć udział w konkursach tanecznych. Nastrojowy klimat imprezy oddawały zapalone świeczki oraz odpowiednia dekoracja. Dopełnieniem zabawy był słodki poczęstunek. Wszystkie wróżby i przepowiednie wywołały zainteresowanie i radość, dlatego też dzieci opuściły  GOK w doskonałych humorach.

Oczywiście na andrzejkowe wróżby należy patrzeć z przymrużeniem oka i traktować jako dobrą zabawę, co nie zmienia faktu, że z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnej magicznej zabawy, pełnej radości i śmiechu.

Andrzejkowy wieczór wróżb przygotowały: stażystka  Dorota Ręba oraz instruktor tańca Anna Łakota.

Inauguracja 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski

                Niedzielna wieczornica, zorganizowana 19 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi z okazji 99 rocznicy Odzyskania  Niepodległości przyciągnęła tłumy słuchaczy. To wydarzenie wpisało się również w obchody 700 lecia Mełgwi. „Niepodległa, niepokorna” to myśl przewodnia , towarzysząca uczestnikom  imprezy, której organizatorami były: Gminny  Ośrodek Kultury, szkoły z terenu gminy oraz harcerze z Pierwszej  Mełgiewskiej Drużyny Harcerzy ”Regnum”. Ideą przyświecającą  autorom przedsięwzięcia było zaangażowanie wszystkich mieszkańców gminy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Nawet nie znając słów, można było śpiewać razem z wykonawcami, bo  przygotowano  dla wszystkich śpiewniki. Podczas koncertu w wykonaniu uczniów ze szkół w Mełgwi i z Krzesimowa przygotowanych przez  pana Andrzeja Mędzelewskiego,  zespołu „Podzamcze” i solistów z  GOK przygotowanych prze panią Elżbietę Stoczkowską   mogliśmy wysłuchać  pieśni mówiące o miłości do kraju, tęsknocie za domem rodzinnym, które niejednokrotnie powstały w okopach, na froncie, w marszu. W repertuarze nie zabrakło takich utworów jak: ”Serce w plecaku” „Polskie kwiaty”,, Dziś do ciebie przyjść nie mogę” , „Niepodległa , niepokorna” ,„Białe róże”, „My pierwsza brygada”, ”Ojczyzno ma” , „Moja Ojczyzna”, „Ballada mełgiewska”, „Wołyń”, „Maki”, Bywaj dziewczę zdrowe”i wiele innych . Spotkanie poprowadzili harcerze z Mełgwi.

Swoją obecnością zaszczycili nas księża z naszej parafii na czele z ks. dziekanem Dariuszem Moczulewskim, wójt gminy Ryszard Podlodowski, zastępca wójta Elżbieta Korbus.

Wójt Gminy wspólnie z ks. Pawłem Szczyglińskim ,Andrzejem Mędzelewskim  i uczniami z Zespołu Szkół w Mełgwi, akompaniowali na gitarach występującym młodym artystom.

Frekwencja i zebrane opinie pozwalają stwierdzić, że nasza młodzież potrafi w sposób dojrzały odnieść się do historii Państwa Polskiego, a dorośli pragną aktywnie uczestniczyć w kultywowaniu tradycji patriotycznych wspólnie ze swoimi rodzinami. Wspólne śpiewanie to hołd dla tych , którzy walczyli o Niepodległość Polski. 

Wieczornica patriotyczna-fotorelacja

Zapraszamy serdecznie !!

W dniach 2-4 listopada 2017 r. delegacja uczniów i nauczycieli z placówek oświatowych Gminy Mełgiew wraz z Orkiestrą Gminy Mełgiew i władzami Gminy wybrała się z wizytą na Ukrainę by wziąć w udział w ceremonii „Ogień Niepodległości”. Jest to doroczna uroczystość, poświęcona pamięci Legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego, poległych w bitwie z wojskami bolszewickimi niedaleko wsi Kostiuchnówka.

Już od kilkunastu lat harcerze i uczniowie z Polski przyjeżdżają na początku listopada do Kostiuchnówki, by na grobach polskich legionistów zapalić znicze. Wizyty delegacji z Mełgwi w Kostiuchnówce stały się pilnie pielęgnowaną tradycją. Coroczna obecność i wspólna modlitwa stanowią hołd dla tych, którzy oddali życie w walce za Ojczyznę.

Po uroczystościach na terenie Polskiego Lasku, harcerze pobrali ogień i rozpoczęli tym samym sztafetę rowerową z Ogniem Niepodległości do Polski. Po przejechaniu kilkuset kilometrów Ogień Niepodległości składany jest na grobach Nieznanego Żołnierza i pomnikach w trakcie obchodów Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada w Warszawie, Lublinie i wielu innych miastach w Polsce. Ogień Niepodległości zapłonie także w naszej gminie, zostanie przywieziony i poświęcony w kościele parafialnym podczas obchodów Święta Niepodległości.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z uroczystości na stronie Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego przy ZS w Mełgwi:

http://zs-melgiew.pl/gimnazjum/news.php

Zdjęcia autorstwa  Andrzeja Mędzelewskiego dzięki uprzejmości ZS w Mełgwi.

Kostiuchnówka, Ukraina

      "Z okazji Dnia Seniora wszystkim Państwu życzę, aby dojrzały wiek był czasem aktywnym, pełnym pasji i możliwości, życzę długich lat życia w dobrym zdrowiu i radości.

Dbajmy o to, aby nie tylko dziś, ale przez cały rok starsi ludzie wokół nas mieli szanse na godne przeżywanie swojej jesieni życia" - tymi słowami Wójt Gminy Ryszard Podlodowski w ubiegłą niedzielę  powitał wszystkich seniorów biorących udział w okolicznościowym  spotkaniu z okazji ich święta.

     Październik to miesiąc, w którym  w wielu  miejscowościach w Polsce , obchodzony jest Dzień Seniora. To wspaniała okazja, aby spotkać się w gronie ludzi, którzy wiele przeżyli i mają niezmiennie nadal wiele do przekazania kolejnym pokoleniom. Przede wszystkim jednak, w tym wyjątkowym dniu, pragniemy wyrazić szacunek wobec osób starszych.   W dniu 15 października 2017 roku poraz pierwszy w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbyła się uroczystość  Dzień Seniora zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Wójt Gminy Mełgiew Ryszard Podlodowski, który powitał zaproszonych gości, uczestników i sympatyków seniorów, a wśród nich: Teresę Celej - Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Świdniku, Magdalenę Szczepanowską - przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, Beatę Portkę -  Kierownika Miejskiego Centrum Usług Socjalnych w Świdniku, Elżbietę Korbus - Zastępcę Wójta Gminy Mełgiew, członków Klubu Seniora "Spokojna Przystań" z SDK w Świdniku, Klubu Seniora Koło Nr 1 w Mełgwi a także Zespół  Śpiewaczy Podzamcze.

Wspólne świętowanie rozpoczęto odśpiewaniem "Hymnu Seniorów", a następnie Wójt  Ryszard Podlodowski, Zastępca Wójta Elżbieta Korbus oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi Teresa Adamiec, złożyli seniorom życzenia oraz wręczyli listy gratulacyjne i kwiaty,  natomiast członkowie Zarządu Koła Seniorów w Mełgwi: Teresa Mateńko- skarbnik, Kazimierz Krukowski- sekretarz i Adam Zieliński za ich pracę i zaangażowanie otrzymali z rąk Pani Prezes  PZERiI Zarządu Powiatowego w Świdniku Teresy Celej  okolicznościowe puchary.

W części artystycznej wystąpili zespół  "Spokojna Przystań"   oraz Zespół  Śpiewaczy Podzamcze.  Seniorzy i nie tylko mogli wysłuchać prelekcji pt."Bezpieczny Senior" wygłoszonej przez  Magdalenę Szczepanowską, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Wszyscy chętni mieli możliwość wzięcia udziału w karaoke   i sprawdzenia znajomości przebojów muzyki polskiej, a takze powspominać swoje lata młodzieńcze, poopowaiadać różne anegdoty . Smiechu było co nie miara, a Pani Helenka ze swoją koleżanką przedstawiły krótką humorystyczną scenkę o Mełgwi. Atmosfera była wesoła. Po wspaniałej uczcie duchowej zaproszono wszystkich na coś słodkiego.  

 Mam nadzieję, że przyszłoroczna edycja Dnia Seniora będzie równie wesoła i pogodna. Jeszcze  raz razem z władzami naszej Gminy  składam wszystkim Seniorom gorące życzenia- dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia, optymizmu życiowego, nieustającej miłości z serc Waszych Najbliższych oraz szacunku ze strony społeczeństwa. Bądźcie z nami, jesteście dla nas wyjątkowo ważni i bardzo potrzebni!

 

Teresa Adamiec- kierownik GOK

 Zapraszamy do zapoznania się z poniższą galerią fotografii z imprezy. 

Dzień seniora-15.10.2017 - fotorelacja

W dniu 10 września 2017 roku w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się inauguracja obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski pod Honorowym Patronatem JE Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Motto uroczystości brzmiało: "Hasłem naszym zgoda będzie i Ojczyzna nasza". W obchodach wzięło udział kilkadziesiąt orkiestr dętych OSP RP,  zespołów wokalnych oraz chórów z całego kraju.

Zespół Śpiewaczy Podzamcze wziął udział w uroczytsości na zaproszenie Zarządu Głównego OSP RP, jako jedyny zespół z województwa lubelskiego. Oprócz Zespołu, naszą gminę reprezentowały poczty sztandarowe OSP Dominów i Zespołu Szkół w Mełgwi im. Józefa Piłsudskiego, a także Z-ca Wójta Gminy, Elżbieta Korbus wraz z Dyrektor Zespołu Szkół w Mełgwi, Haliną Załogą.

Uroczysta Msza Święta w Świątyni Opatrzności Bożej, a następnie parada orkiestr ulicami Wilanowa i występy zespołów wokalnych stanowiły piękny wstęp do Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości na poziomie krajowym i lokalnym. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

Zespół Śpiewaczy Podzamcze w Warszawie-fotorelacja

Festyn integracyjny ZE SZTUKĄ PRZEZ ŻYCIEStowarzyszenie "Razem dla Krzesimowa", Wójt Gminy Mełgiew oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi serdecznie zapraszają w niedzielę 24 września w godz.14.00-20.00 do remizo-świetlicy w Krzesimowie na Jesienne Grillowanie. W ramach wydarzenia zaplanowaliśmy dla Was wiele atrakcji!

W programie m.in.:

  • degustacja chlebów wypieczonych podczas sobotnich warszatów pieczenia chleba

  • konkursy rodzinne

  • koncert Zespołu Śpiewaczego Podzamcze z Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi

  • rozstrzygnięcie konkursu na "Najlepszą potrawę z grilla"

  • wspólna zabawa taneczna

Zapraszamy

Regulamin konkursu znajduje się tutaj TUTAJ

Stowarzyszenie "Razem dla Krzesimowa", Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi organizują bezpłatne warsztaty pieczenia chleba. Zapraszamy wszystkich chętnych do remizo-świetlicy w Krzesimowie w sobotę 23 września 2017 roku w godzinach 15:00 – 20:00.

Warsztaty skierowane są do wszytkich osób, które pragną poznać tajniki wypieku smacznego i zdrowego chleba w warunkach domowych. Chcemy podzielić się z Wami wiedzą i doświadczeniem fachowców-piekarzy, a także pomóc zrozumieć wszelkie procesy, które mają miejsce podczas pieczenia zdrowego, ekologicznego i pysznego chleba. Warsztaty pieczenia chleba są odpowiedzią na coraz większą świadomość społeczeństwa w kierunku zdrowego odżywiania.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych!

W dniu 17 września 2017 od godz. 15 – tej odbędzie się Festyn Integracyjny „Ze sztuką przez życie”na placu przy muszli koncertowej w Mełgwi.....

Zapraszamy do obejrzenia filmiku reklamującego zajęcia, który znajduje się tutaj TUTAJ

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE 2017 - fotorelacja 1

W każdy wtorek i środę w godzinach 16:00-18:00 do Waszej dyspozycji oddajemy stół wraz z zestawem do tenisa stołowego (siatka, piłeczki ping-pongowe, rakietki). Każdego amatora rozgrywek ping-pongowych zachęcamy do spróbowania swoich sił w grze!

Rakietki i piłeczki są dostępne w pokoju 002 na parterze.

Serdecznie zapraszamy !!

Smacznie, zdrowo i lokalnie: Galeria Produktu Lokalnego od LGD

Lubelskie  LGD będzie wspierać sprzedaż produktów lokalnych. W planach stowarzyszenia jest uruchomienie Galerii Produktu Lokalnego w Lublinie na przełomie 2018 i 2019 roku. Będzie ona zlokalizowana w galerii GALA przy ul. Fabrycznej w Lublinie. W jej tworzenie włączy się co najmniej Lokalnych Grup Działania (LGD) z terenów Lubelszczyzny.

Głównym założeniem projektu jest utworzenie stałego miejsca sprzedażowego w Lublinie przy ul. Fabrycznej 2 w Galerii GALA dla producentów produktów lokalnych takich jak: owoce, warzywa, mleko, sery, masło, pieczywo, przetwory owocowo-warzywne, wędliny, wyroby rękodzieła, inne produkty lokalne.

Szczegóły na załączonym poniżej plakacie oraz na stornie głównej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Giełczwi” pod adresem: http://dolinagielczwi.org/

DOŻYNKI POWIATU ŚWIDNICKIEGO-DOŻYNKI GMINNE

W tym roku gospodarzem Dożynek Powiatowych będzie Gmina Rybczewice. Dożynki Gminno-Powiatowe zostały połączone z III Wojewódzkim Świętem Ziół. Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania w Rybczewicach już 20 sierpnia, gdzie gwiazdą wieczoru będzie Doda&Virgin! Szczegółowy program znajdziecie na załączonym plakacie:

Przypominamy, że tydzień później- 27 sierpnia - bawimy się na Jubileuszu 700-lecia Mełgwi połączonym z Dożynkami Gminno-Parafialnymi.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Dożynkach Gminno – Parafialnych, aby wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania – 27 sierpnia 2017 roku na placu przy Amfiteatrze w Mełgwi.

W ramach organizowanych dożynek ogłaszamy kolejny konkurs: na Najpiękniejszy wieniec dożynkowy!

Do uczestnictwa w tym konkursie serdecznie zachęcamy mieszkańców sołectw całej Gminy Mełgiew. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w Konkursie, który jest dostępny na naszej stronie w zakładce „Festiwale, przeglądy, koncerty, konkursy”.

Szczegółowe informacje i wyjaśnienia można uzyskać na stronie głównej gminy, osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi, a także telefonicznie pod numerami (81) 460-57-50 lub 600-354-983.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie na „Najlepszy chleb domowego wypieku”.

Konkurs jest organizowany w ramach uroczystych obchodów 700-lecia miejscowości Mełgiew, a jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Gminnych Dożynek w dniu 27 sierpnia 2017 r.

Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 23 sierpnia 2017 do godziny 18:00. Można je składać w formie elektronicznej na adres: gok_melgiew@wp.pl lub osobiście w siedzibie Organizatora – Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi, ul. Partyzancka 2, pokój 002.

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (81) 460-57-50,  600-354-983.

Regulamin konkursu oraz więcej  informacji znajduja sie na naszej stronie w zakładce-  festiwale, przeglądy, koncerty, konkursy

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w imprezach dożynkowych organizowanych na terenie powiatu oraz wyjazd na dożynki do Częstochowy.

20.08.2017 r. -Rybczewice – Dożynki Powiatu Świdnickiego połączone z obchodami III Wojewódzkiego Święta Ziół

27.08.2017 r.-Mełgiew – Dożynki Gminne w Mełgwi

2-3.09.2017 r.-Częstochowa – Ogólnopolskie Dożynki w Częstochowie

Informujemy, że zapisy na Ogólnopolskie Dożynki w Częstochowie są prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-18:00, pokój 002 (parter). Koszt wyjazdu to 120 zł (z noclegiem).

Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew na XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP

W niedzielę, 25 czerwca 2017 roku w Nałęczowie, odbył się XXXII Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP. W konkursowych zmaganiach wzięło udział osiem najlepszych orkiestr z terenu całego województwa lubelskiego. Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew zajęła I miejsce w kategorii przemarsz oraz II miejsce w kategorii koncert, natomiast kapelmistrz naszej orkiestry, Rafał Maruszak, został wybrany najlepszym kapelmistrzem. W Nałęczowie po raz pierwszy naszej orkiestrze towarzyszyła grupa Mażoretek, przygotowana przez Elżbietę Michalczuk. 

Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew na XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP-galeria

Zespół Śpiewaczy „Podzamcze” w Ciechocinku

Zespół  Śpiewaczy „Podzamcze” po eliminacjach na Regionalnych Przeglądach Zespołów Artystycznych OSP RP zakwalifikował się na Ogólnopolski Przegląd Zespołów Strażackich do Ciechocinka, który odbył się w dn. 23-26 czerwca 2017.

Zespół został pozytywnie oceniony przez Jury orz publiczność. Na ocenę końcową – punktową,  trzeba będzie poczekać do  końca listopada bieżącego roku.

Zespół Śpiewaczy „Podzamcze” w Ciechocinku-galeriaW dniu 19 czerwca 2017 roku na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi odbył się egzamin końcowy z nauki gry na instrumentach: gitara klasyczna, gitara basowa, keyboard, perkusja i pianino......... 

Gminny dzień sportu 18.06.2017Serdecznie zapraszamy18 czerwca 2017 r. (niedziela) od godz. 14.00  do 18.00 do Amfiteatru w Mełgwi na Gminny Dzień Sportu !!!!

Za nami  III Festiwal Tańca Nowoczesnego, zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją! ..............

Festyn z okazji Dni Mełgwi 04.06.2017W dniach 3-4 czerwca nasza gmina obchodziła swoje święto - Dni Mełgwi. Pierwszy dzień był poświęcony Gminnemu Dniu Dziecka i Rodziny.....

Regulamin imprezy plenerowej "Gminny Dzien Dziecka i Rodziny" znajduje sie w zakładce - festiwale, przeglądy, koncerty. Serdecznie zapraszamy !!

Regulamin imprezy Dni Mełgwi 2017 znajduje się w zakładce Festiwale, Przeglądy, Koncerty. Serdecznie zapraszamy !!

 18 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się już  XXIV Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Pani  Elżbieta Korbus zastępca  Wójta Gminy powitała wszystkich uczestników przeglądu, a młodym artystom życzyła sukcesów 

XXIV Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

WYSTĘP ZESPOŁÓW TAŃCA NOWOCZESNEGO W GALERII "GALA" W LUBLINIE

W niedzielę 7 maja w Galerii "Gala" ul. Fabryczna 2 odbył się pokaz tańca nowoczesnego.

Wystąpiło ponad stu młodych uczesników w wieku 5-12 lat z Lublina, Świdnika i Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi. Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi informuje o wynikach wielkanocnego konkursu plastycznego pt. " 7 tradycji Wielkanocnych na 700-lecie Mełgwi" .

Z protokołem posiedzenia komisji dotyczącej konkursu można zapoznać się TUTAJ

Wszystkim uczestnikom - dziekujemy za udział w konkursie, a laureatom SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Wójt Gminy Mełgiew- Pan Ryszard Podlodowski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi serdecznie zapraszają na uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

VI Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

„Ocalić od zapomnienia - pod takim hasłem 27 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi odbył się VI Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej - impreza kulturalna kierowana do dzieci i młodzieży  gminnych placówek oświatowych. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z tego wydarzenia  

VI Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi serdecznie zaprasza do udziału w VI Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej,

który odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek).

Regulamin i karta zgłoszenia znajduja się na naszej stronie w zakładce - "do pobrania"

 

Konkurs na najpiękniejszy latawiec

Informujemy, że 3.06.2017 (sobota) o godz. 11.00  podczas Festynu rodzinnego z okazji "Dnia Dziecka i Rodziny" nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na "Super latawiec" oraz konkursu plastycznego ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mełgwi - "Moja rodzina - tak po prostu". Serdecznie zapraszamy !!!

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi przedłuża termin składania prac na wielkanocny konkurs plastyczny

Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi informuje, że zostaje przedłuzony termin składania prac na wielkanocny konkurs plastyczny pt.: " 7 tradycji Wielkanocnych na 700-lecie Mełgwi" do dnia 19 kwietnia 2017 r. (środa). Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie :)

Rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej prace XXI Gminnego  Konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną" znajduje się TUTAJ

Zajęcia grupy mażoretekZapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze Święta kobiet 

Święto Kobiet - koncert z atrakcjami dla Pań z Gminy Mełgiew - 05.03.2017 r.Pomoc dla Karoliny Szewczak

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze spotkania z Jerzym Omelczukiem - artystą malującym ustami 

Spotkanie z Jerzym Omelczukiem 14.02.2017

 

Zapraszamy serdecznie !!!

Serdecznie zapraszamy !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci  z Gminy Mełgiew !!!

Serdecznie zapraszamy !!!

Szczegółowy scenariusz V Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek znajduje się w zakładce - Festiwale, przeglądy, koncerty. Serdecznie zapraszamy !!!

Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy serdecznie na pierwsze zajęcia grupy Mażoretek !!!!

Śpiewnik kolęd

Śpiewnik kolęd stworzony z myślą o Uczestnikach Orszaku III Króli w Mełgwi, można pobrać tutaj: Śpiewnik

Orszak III Króli

Zapraszamy do udziału w przemarszu Orszaku III Króli

Koncert Kolęd

Zapraszamy serdecznie na V Noworoczny Koncert Kolęd !!!

Kalendarz wydarzeń

Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.